Reklama

Jarocin. Miliony w miejskie spółki. Samorząd wykupuje udziały

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Miliony w miejskie spółki. Samorząd wykupuje udziały - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Gmina Jarocin. Spółki Jarocińskie. Spółki komunalne w Jarocinie. Prezesi w Jarocinie

Tak dużych inwestycji w miejskie spółki nie było w Jarocinie już dawno. W tym roku gmina wykupi, lub wykupiła udziały w komunalnych firmach na kwotę przekraczającą 13 000 0000 zł (na podstawie uchwał i zarządzeń burmistrza Jarocina). Do tego dochodzi zwrot - np. dla JLA i zabezpieczenia obligacji - np. dla JTBS.

Wg planów finansowych do spółek trafić ma prawie 18 mln zł.

Największy wkład otrzyma Jarocin Sport. Wczoraj radni na posiedzeniu połączonych komisji zaopiniowali pozytywnie uchwałę o wniesieniu do spółki sportowej 4.280.000 zł. Kolejne 3.900.500 otrzyma Zakład Usług Komunalnych.

Szefowie spółek tłumaczą, że kapitał zostanie wykorzystany na planowane inwestycje - miedzy innymi rozbudowę oświetlenia i kompleksu Jarocin Sport. Gmina, jak tłumacza władze nie traci, bo obejmuje kolejne udziały.  

Wcześniej wkłady otrzymywały między innymi PWiK, JTBS i JFPK.

Rada Miejska, zdominowana przez członków klubu Ziemi Jarocińskiej z pewnością przyjmie obie uchwały na jutrzejszym posiedzeniu. Wczoraj radni słuchali sprawozdań prezesów poszczególnych spółek. Wynika z nich, że wszystkie firmy komunalne zamknęły 2015 rok na plusie (wcześniej zdarzały się poważne straty - jak choćby w przypadku Jarocin Sport).   [ZOBACZ TUTAJ]

Rajcy, co zauważyła Lidia Czechak (PiS), nie otrzymali jednak wzorem lat poprzednich, bilansów spółek. - Chciałam zadawać pytania - powiedziała radna PiS-u.

Ostatecznie, po dyskusji uzgodniono, że bilanse mają trafić do radnych drogą elektroniczną dzisiaj. Ewentualne pytania mają paść jutro. Pytanie czy radni będą w stanie przebić się do jutra przez rachunki zysków i strat. Jarocin ma 7 spółek komunalnych.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE