Reklama

Jarocin. Jak wygląda rozbudowa obiektów Jarocin Sport [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Jak wygląda rozbudowa obiektów Jarocin Sport [ZOBACZ ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Jak wygląda realizacja rozbudowy obiektów rekreacyjno - sportowych spółki miejskiej? Miasto pokazuje najnowsze zdjęcia z realizacji inwestycji. 

 

Na terenie spółki powstają lodowisko, kręgielnia i sala konferencyjna. Jak się okazuje, trwający wciąż stan epidemii chociaż nieco utrudnia, to na szczęście nie przeszkadza ekipom pracującym na budowie.

 

 

Rozbudowa Jarocin Sport rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Latem ubiegłego roku wykonawca - firma Family House z Poznania - porzucił budowę [wiecej szczegółów na ten temat znajdziesz TUTAJ].

 

 

Od tego czasu prezes gminnej spółki Marcin Jantas poszukiwał kogoś, kto podejmie się przejąć „rozgrzebany” plac budowy. W międzyczasie - jak sam podaje - udało mu się wyegzekwować od Family House kary umowne w wysokości ponad 1,5 mln zł.

 

Na początku maja podpisana została umowa między Jarocin Sport a Przedsiębiorstwem Budowlanym Marka Antczaka z Kalisza na dokończenie budowy. Koszt to 25,2 milionów złotych.

 

- Jesteśmy w dobrej kondycji, realizujemy masę inwestycji na terenie całego kraju, miło nam będzie rozpocząć inwestycję także tutaj - zaznacza Marek Antczak. - Jest to pierwsza nasza inwestycja w Jarocinie, ale myślę, że damy się poznać z dobrej strony i nie będzie to inwestycja ostatnia w tym mieście - dodaje.

 

 

Nowy wykonawca przejął plac budowy, na którym powstała już piwnica i ściany boczne budynku. Na teren Jarocin Sport wjechały ekipy budowlane, ciężki sprzęt i ogromnej wysokości dźwig.

 

 

Na tej bazie powstaje trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4 tysięcy metrów kwadratowych. Pobudowane zostanie także lodowisko i kręgielnia.

 

Wykonawca ma niecałe dwa lata (21 miesięcy - przyp. red.) na zakończenie inwestycji.

 

 

Rozbudowa nie obejmuje basenu odkrytego, który był w poprzedniej umowie z Family House i został przez poznańską firmę rozkopany. Prezes Jarocin Sport przyznawał wcześniej, że w obecnje chwili spółka nie ma pieniędzy na basen. Koszt przebudowy szacowany jest na około 3 milionów złotych.

 

- Prace nie ustają, tak by już wkrótce mieszkańcy mogli korzystać m.in. z nowoczesnej kręgielni i lodowiska - informuje w mediach społecznościowych burmistrz Adam Pawlicki. 

 

Jak dodaje szef gminy, wewnątrz budynku wykonywane są prace instalacyjne, trwa dostawa urządzeń technologicznych, a na zewnątrz coraz bardziej widoczna jest elewacja budynku. 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE