Reklama

Jarocin. Grupa referendalna zbiera podpisy. Jak jej idzie?

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Grupa referendalna zbiera podpisy. Jak jej idzie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

– Jesteśmy pełni zapału – mówią „referendyści”, którzy w referendum chcą odwołać burmistrza Jarocina oraz Radę Miejską w Jarocinie.

W mieście podpisy zbierają dziś trzy grupy. Jedna na parkingu przy skrzyżowaniu ul. św. Ducha z ul. Wojska Polskiego (przy myjni samochodowej), druga przed „Galerią Jarocińską” przy ul. Wrocławskiej, a trzecia przed „Biedronką” przy ul. Śródmiejskiej w Jarocinie. Na chętnych będą czekać do godz. 13.00.

– Ludzie powoli się rozkręcają, ale już parę podpisów mamy zebranych. Jesteśmy w trzech punktach, więc myślę, że każda grupa zbierze dość podpisów – mówi Joanna Szatkowska z grupy referendalnej. – Musimy zwrócić uwagę na to, jaka jest pogoda. Jest upał i ludzie niechętnie wychodzą z domów. Pogoda nie działa więc na naszą korzyść, ale jesteśmy pełni zapału – dodaje.

Nie brakuje osób, które przychodzą specjalnie po to, by złożyć podpis. – W ciągu tygodnia nie zawsze jesteśmy w domu, pracujemy, inni ludzi pracują, nie każdy sobie życzy, żeby odwiedzać go w domu. Dla osób, które chcą się podpisać, to jest z korzyścią, że zbieramy podpisy w trzech punktach – uważa Joanna Szatkowska.

Aby referendum mogło się odbyć, trzeba zebrać blisko 3,6 tysiąca ważnych podpisów. – Myślę, że do jutra wieczora to minimum podpisów będziemy mieć. Natomiast cały czas podkreślamy, że chcemy zebrać nie tylko to minimum, ale jak najwięcej podpisów, dlatego na tym nie poprzestaniemy – zapewnia Szatkowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE