Reklama

Jarocin Festiwal 2018. Zna je cały świat. Po raz pierwszy w Jarocinie

Opublikowano:
Autor:

Jarocin Festiwal 2018. Zna je cały świat. Po raz pierwszy w Jarocinie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin Festiwal 2018. JF 2018. Artyści na JF 2018. Pussy Riot! w Jarocinie

 

Nie tyle muzyka, co towarzyszące jej happeningi rozsławiły ten zespół ca cały świat. Członkinie kontrowersyjnej grupy zostały skazane nawet na kolonię karną.

 

Najpopularniejszy i zarazem najbardziej kontrowersyjny rosyjski zespół wystąpi na głównej scenie Jarocin Festiwal już w lipcu. Organizator zdradza – w Jarocinie zagra Pussy Riot!

Lipcowy występ na głównej scenie JF 2018 będzie jednocześnie pierwszym występem grupy w Polsce.

- Pussy Riot to znana na całym świecie protest-grupa. Jej członkinie znane są z kontrowersyjnych i prowokacyjnych happeningów, komentując w ten sposób wydarzenia nie tylko w Rosji, ale także na świecie. Za swoje działania zostały skazane przez rosyjski sąd na 2 lata więzienia w kolonii karnej – informuje organizator JF 2018.

- Grupa jest obecnie w trakcie światowego tournée, po świetnie przyjętych koncertach w Australii udaje się na trasę po USA. Ich występy to połączenie koncertu, teatru i performansu, a wszystko w rytmie intensywnej punkrockowej muzyki. Program audiowizualnego show oparty jest na książce Marii Alochiny „RIOT DAYS”.

W informacji rozesłanej do mediów organizator JF przypomina o co walczą PR? - O wolność słowa. O równouprawnienie. Przeciwko seksizmowi. Przeciwko wszelkim dyskryminacjom. Zabierają głos w sprawach politycznych, otwarcie krytykując Władimira Putina, teraz także Donalda Trumpa. Nie boją się wykrzyczeć „Bogurodzico, przegoń Putina”, czy wystąpić w Stanach Zjednoczonych wykonując utwór „Make America Great Again”. Bez wątpienia Pussy Riot to najbardziej aktualna odsłona punk rocka w muzyce i życiowej filozofii – czytamy w informacji.

Koncert nieprzypadkowo ogłaszamy 8 marca w Dzień Kobiet, chcąc tym samym podkreślić i przypomnieć, że rok 2018 został ogłoszony Rokiem Praw Kobiet.

Festiwal w Jarocinie odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018r. Dotąd ogłoszeni Artyści: Wojtek Mazolewski, John Lydon, Public Image Ltd, Kortez, Hańba!, BISZ & B.O.K, Pablopavo i Ludziki.

MOTYW: ROTTEN

Jak wam się podoba pomysł zaproszenia do Jarocina Pussy Riot! ?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE