Reklama

Jarocin. Dzisiaj kolejny protest kobiet [WIDEO, GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Dzisiaj kolejny protest kobiet  [WIDEO, GALERIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Jarocińskie kobiety zapowiedziały kolejny marsz. Wiemy kiedy i gdzie się rozpocznie.

 

 

Nie opadły emocje po proteście, który odbył się 28 października, a już zapowiedziano kolejny. Ten z ubiegłej środy był pod każdym względem wyjątkowy. Tłumy ludzi, symbolika, ilość przemierzonych kilometrów i wiwatujący kierowcy - tak w skrócie przedstawiał się poprzedni „spacer”.

 

 

Na miejsce wymarszu wyznaczono plac przed pałacem Radolińskich. Atmosfera była gorąca. Na nic się zdały prośby o nieużywanie niecenzuralnych słów. Okrzyki „J…ć PiS” często dominowały w przekazie. Na czele marszu pojawiła się wymowna postać kobiety symbolizującej bohaterkę filmu „Opowieść podręcznej”.

 

 

Tym razem marsz był dłuższy. Manifestujący przeszli kilkanaście kilometrów, blokując ruch na kolejnych ulicach miasta. Ale kierowcy nie okazywali gniewu. Wielu z nich klaskało, trąbiło, a byli też i tacy, którzy w rękach trzymali transparenty lub flagi. Nastroje sięgały zenitu. Okrzyki były coraz głośniejsze i nierzadko coraz bardziej wulgarne. Kobiety niosące transparent z napisem „Mamy dość PiS off” nie były w stanie zapanować nad szybkością marszu. Trzeba było wielokrotnie przypominać „idźmy wolniej, tył nie nadąża”.

 

 

Ktoś puścił hasło „chodźmy pod dom Lidki Czechak” (starosta jarociński PiS), ktoś inny rzucił pomysł - „idziemy na rondo koło Biedronki - zrobimy blokadę obwodnicy”. Ostatecznie przewodnicząca marszowi młoda dziewczyna, poprowadziła tłum przez kolejne ulice. Wszystko po to, aby protest widziała jak największa liczba mieszkańców Jarocina. Oni mają być naocznymi świadkami buntu kobiet.

 

 

Nie obyło się bez incydentów. Ktoś rzucił petardą. Reakcja była natychmiastowa „Nie będziemy tego tolerować, nie chcemy tutaj takich”. W tłumie widać młodych z alkoholem w rękach. Fala goryczy wylała się na facebookowej grupie Strajk Kobiet 2020 Jarocin Rewolucja Jest Kobietą. Pojawiły się głosy krytyczne na temat nieodpowiednich zachowań. W czasie protestów nie doszło jednka do żadnych prób bezczeszczenia kościołów przez manifestujących, co miało miejsce w innych miastach Polski. Tutaj pojawiły się hasła: „My kościołów nie niszczymy”.

 

 

Dzisiaj odbędzie się kolejny marsz. Na grupie wszyscy nawołują do wykonania transparentów, tak aby nikt nie szedł z pustymi rękami. Tym razem zmieniono miejsce startu. Spacer rozpocznie się o godz. 18.00 miejscem zbiórki jest jarociński aquapark

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE