Reklama

Jarocin. Choinka bożonarodzeniowa 2020. Wiemy, gdzie stanie choinka w tym roku [SONDA]

Opublikowano: śr, 2 gru 2020 12:37
Autor:

Jarocin. Choinka bożonarodzeniowa 2020. Wiemy, gdzie stanie choinka w tym roku [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Choinka bożonarodzeniowa 2020. Wiemy, gdzie stanie

Gdzie w tym roku stanie ogromna, jarocińska choinka? Przez lata była stawiana na jarocińskim rynku.

W ubiegłym roku miejsce to zamieniło się w ogromny plac budowy i postawiono ją na rondzie Powstania Wlkp. przy wjeździe do starego miasta od strony Kalisza.

 

To miejsce jest jednak już zajęte przez maszt z biało-czerwoną flagą. Gdzie zatem stanie w tym roku pokaźnych rozmiarów choinka?

 

Corocznie miejskie ozdoby świąteczne i bożonarodzeniowa choinka były ustawiane w centralnym punkcie miasta - na rynku. Rok temu jednak rozpoczęła się wielka przebudowa śródmieścia Jarocina i rynek stał się placem budowy. Nie można więc było postawić tam świątecznych symboli.

 

Jarocin. Choinka bożonarodzeniowa 2020. Wiemy, gdzie stanie

 

Decyzją władz miasta choinka została ustawiona na środku ronda naprzeciw stacji paliw Amic. Pozostałe ozdoby rozstawiono w różnych częściach miasta - chociażby przy aquaparku czy JOK-u.

 

Jak to będzie wyglądało w tym roku? Otóż miejsce na rondzie, gdzie stała choinka zajął maszt z biało-czerwoną flagą. Gdzie zatem stanie świąteczne drzewko - a może z racji rozmiarów raczej drzewo?

 

Miejsce się nie zmieni i podobnie, jak w ubiegłym roku, zostanie ustawiona na rondzie, gdzie maszt z flagą został na ten czas zdemontowany. Elementy sztucznej choinki są już przygotowane do złożenia.

Operacja ustawienia na rondzie z użyciem dźwigu zostanie przeprowadzona prawdopodobnie jutro lub w piątek rano. 

 

Jarocin. Choinka bożonarodzeniowa 2020. Wiemy, gdzie stanie

Ogromny fotel św. Mikołaja oraz symboliczny prezent świąteczny znajdziemy na parkingu przy aquaparku. Pozostałe ozdoby można też już zauważyć w innych częściach miasta, np. przy parku na Szubiankach. 

ZOBACZ LIVE NA DOLE

W wielu kulturach drzewo, zwłaszcza iglaste, jest uważane za symbol życia i odradzania się, trwania i płodności. Jako drzewko bożonarodzeniowe pojawiło się w XVI wieku, lecz prawdopodobnie już wcześniej występowało jako rajskie „drzewo poznania dobra i zła” w misteriach o Adamie i Ewie, wystawianych w wigilię Bożego Narodzenia.

Jest to związek bardzo luźny i trudny do ustalenia, podobnie jak odwoływanie się do drzewa Krzyża z Golgoty, które, jak głosi legenda, zbito z rajskiego drzewa życia. Tradycja choinek narodziła się w Alzacji[2], gdzie wstawiano drzewka i ubierano je ozdobami z papieru i jabłkami (nawiązanie do rajskiego drzewa). Wielkim zwolennikiem tego zwyczaju był Marcin Luter, który zalecał spędzanie świąt w domowym zaciszu. Choinki więc szybko stały się popularne w protestanckich Niemczech. Początkowo były wieszane pod sufitem, czubkiem do dołu.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE