Reklama

Jarocin. Burmistrz przedłużył pełnienie funkcji trzem dyrektorom szkół

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Burmistrz przedłużył pełnienie funkcji trzem dyrektorom szkół  - Zdjęcie główne

Jarocin. Burmistrz przedłużył pełnienie funkcji trzem dyrektorom szkół | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Burmistrz przedłużył pełnienie funkcji trzem dyrektorom szkół. Których placówek to dotyczy?

Reklama

Od dłuższego czasu tak było, że, kiedy kończyła się kadencja dyrektorom szkół w gminie Jarocin, ogłaszany był konkurs na obsadzenie tego stanowiska.

Wówczas kandydaci stawali przed komisją w skład, której wchodzili między innymi przedstawiciele organu prowadzącego, czyli gminy, związków zawodowych, kuratorium i rady rodziców.

Zainteresowani musieli przedstawić swoją autorką koncepcję prowadzenia i rozwoju szkoły. Odpowiadali także na pytania członków komisji. W ostatnim czasie wprowadzono także prawo dla osób z zewnątrz do przysłuchiwania się pracy komisji w części dotyczącej prezentowanych przez kandydatów koncepcji prowadzenia szkół.  

Jarocin. Burmistrz przedłużył pełnienie funkcji trzem dyrektorom szkół. Zmiana możliwa ze względu na pandemię

Tym razem jednak burmistrz zdecydował się powierzyć pełnienie funkcji dyrektorów szefom trzech szkół z gminy Jarocin.

- Głównie jest to spowodowane zmianą przepisów z uwagi na stan pandemii, które umożliwiają powierzenie funkcji dyrektorów w placówkach oświatowych - wyjaśnia Katarzyna Świderska, pełniąca obowiązki szefowej wydziału oświaty jarocińskiego urzędu miejskiego.  

Zmiany dotyczą Zespołów Szkół w Mieszkowie w Witaszycach oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie i są związane z kończącymi się kadencjami dyrektorów dwóch ostatnich placówek.

Jarocin. Burmistrz przedłużył pełnienie funkcji trzem dyrektorom szkół. W Mieszkowie będzie konkurs 

- W przypadku Mieszkowa powierzenia nastąpiło, ponieważ dotychczasowa pani dyrektor Marlena Naklicka (pełniła funkcję od 2012 r. - przyp. red.) odchodzi na emeryturę - wyjaśnia Świderska. - W tym przypadku obowiązki zostały powierzone na rok pani wicedyrektor Ewie Szukalskiej. Po tym czasie ogłoszony zostanie konkurs na dyrektora Zespołu Szkół w Mieszkowie - dodaje szefowa gminne oświaty.   

Zgodnie z zarządzeniem burmistrza Jarocina na kolejne 5 lat stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Witaszycach powierzono Jarosławowi Łukasiewiczowi.

Kolejną szefową szkoły, która nadal będzie pełniła funkcję - w tym przypadku przez 4 lata, jest Elżbieta Kuderczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Jarocinie.

 
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy