Reklama

Jaraczewo: Za ile wywiozą śmieci?

Opublikowano:
Autor:

Jaraczewo: Za ile wywiozą śmieci? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Trzecie podejście wykonuje jaraczewski urząd do wyboru nowej firmy wywożącej odpady komunalne na terenie gminy Jaraczewo. Poprzednie dwa przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich cen.

- Rozmawialiśmy z innymi firmami, które być może mogłyby obsłużyć gminę Jaraczewo, ale okazuje się, że sprawa wcale nie jest taka prosta. Rynek został w tej chwili tak podzielony, że firmy, które wywożą odpady, mają - że tak powiem - swoje gminy - wyjaśnił radnym wójt Dariusz Strugała.

Włodarz zwrócił też uwagę na fakt, że firmy zoptymalizowały swój sprzęt i zaoferowanie swoich usług kolejnym odbiorcom wcale nie jest takie proste. - Wiąże się to z dodatkowym zatrudnieniem, zakupem sprzętu i to takiego, który byłby rezerwowy w przypadku awarii, na przykład dodatkowego samochodu - stwierdził Strugała. - Rozmawialiśmy z przedstawicielami konkurencyjnych podmiotów i mówili, że te dwa nierozstrzygnięte pozytywnie przetargi wyceniliby tak samo. Mimo że nam się wydawało, iż zaproponowane kwoty są duże, bo o 200 tysięcy złotych wyższe od tego, co sami założyliśmy. Potwierdzili też, że dotychczas wywożący śmieci proponowali ceny wręcz dumpingowe, ponieważ podstawy gospodarki komunalnej dopiero się tworzyły - dodał.

Jak gmina zamierza rozwiązać "śmieciowy problem"? Czytaj w aktualnym numerze "Gazety".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE