Reklama

Jaraczewo: Postawili, zabrali, znów postawili. Co się dzieje ze zniczomatami?

Opublikowano:
Autor:

Jaraczewo: Postawili, zabrali, znów postawili. Co się dzieje ze zniczomatami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Automaty do kupowania zniczy i wkładów zostały ustawione niedawno przy cmentarzach w Górze i Jaraczewie. Nie zagrzały długo miejsca, bo następnego dnia już ich nie było. W poprzednim tygodniu znów zostały ustawione. Dlaczego zniknęły?

Niektórzy z mieszkańców nawet nie zauważyli tych urządzeń, ale w gminie pojawiły się też głosy, że znalazły się osoby, którym udało się z nich skorzystać. Początkowo zniczomaty miały pojawić się na terenach cmentarzy, ale proboszczowie z Góry i Jaraczewa nie wyrazili na to zgody. „Gazeta” zadzwoniła do księży proboszczów obu parafii, by zapytać, dlaczego nie wyrazili zgody na postawienie urządzeń na terenie cmentarzy. Ksiądz Stefan Czarnecki z Jaraczewa odmówił komentarza w tej sprawie. Krótko na ten temat wypowiedział się ks. Henryk Kondratowicz, proboszcz parafii w Górze. - Z tego, co wiem, ludzie byli przeciwni postawieniu zniczomatu, bo mają sklepy po drodze i tam kupują znicze - powiedział proboszcz.

Aby postawić urządzenia w bliskim sąsiedztwie cmentarzy, mimo braku zgody ze strony proboszczów, firma porozumiała się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która wyraziła zgodę na ustawienie ich na swoim terenie. Poprosiliśmy przedstawicieli firmy o wyjaśnienie, dlaczego zniczomaty zniknęły sprzed nekropolii tuż po ich postawieniu. W wystosowanym do nas oświadczeniu, czytamy: - […] Demontaż zniczomatów w miejscowościach Góra oraz Jaraczewo wyniknął z omyłkowo wysłanych urządzeń z głównego magazynu, a także złożenia niepełnej dokumentacji technicznej. Pragniemy przeprosić wszystkich mieszkańców za opóźnienie w uruchomieniu urządzeń. […]

15 lipca zniczomaty zostały oddane do użytku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE