Reklama

Jaraczewo. Pedofil wyszedł z więzienia

Opublikowano:
Autor:

Jaraczewo. Pedofil wyszedł z więzienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jeden z naszych czytelników nadesłał e-maila do redakcji. „Mam pytanie, co z pedofilem...? Jest wyrok, jest opinia psychologa, że jest chory, a on chodzi na wolności. Nawet został odznaczony od straży. Czy to jest normalne, że dzieci, do których pisał, na to patrzą” - pisze oburzony internauta.

Prokuratura udowodniła mężczyźnie, że na jednym z portali społecznościowych, podając się za kobietę, wysłał na konta 116 małoletnich - nie mających ukończonych 15 lat - korespondencję, w której składał propozycje poddania się innej czynności seksualnej. W marcu tego roku Sąd Rejonowy w Jarocinie skazał Leszka D. na 2 lata i 3 miesiące więzienia. Wyrok z wiosny był finałem głośniej sprawy z marca 2014 r. Wtedy policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa pedofilskie. Jednym z nich był rolnik z gminy Jaraczewo.

Sąd zaliczył skazanemu na poczet kary okres, kiedy przebywał w areszcie śledczym. W praktyce do odbycia pozostało mu jeszcze niewiele ponad rok. Dlaczego jest na wolności? Z informacji, które uzyskaliśmy w jarocińskim sądzie wynika, że 38-latek korzysta z odroczenia w odbywaniu kary. Za kratki ma wrócić do 9 października 2015. Mężczyzna skorzystał z możliwości, jaką daje mu prawo, które mówi, że sąd może odroczyć okres wykonywania kary do 6 miesięcy, jeżeli jej natychmiastowe wykonanie „pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki”.

W kwietniu Leszek D. złożył i opłacił wniosek o odroczenie odbywania kary. Swoje podanie uzasadnił wzmożonymi pracami polowymi w prowadzonym przez niego blisko 10-hektarowym gospodarstwie rolnym.

Sąd Rejonowy w Jarocinie po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego rozpatrzył pozytywnie wniosek 38-latka i udzielił mu odroczenia ze względu na m.in. sianokosy i żniwa.


Leszek D. bierze udział w akcjach strażackich. Na obchodach 85-leciu jednostki OSP w Wojciechowie otrzymał odznakę za 15-letnią wysługę lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE