Reklama

Jak rada wygaszała mandat radnej Katarzynie Szymkowiak [WIDEO]

Opublikowano: czw, 19 maj 2016 16:54
Autor:

Jak rada wygaszała mandat radnej Katarzynie Szymkowiak [WIDEO]  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Rada Jarocin. Rada Miejska w Jarocinie. Radny jarociński. Samorząd Jarociński. Ziemia Jarocińska.

Rada Miejska w Jarocinie większością głosów - 16 radnych z większościowego klubu Ziemia Jarocińska - zdecydowała o wygaszeniu mandatu radnej Katarzyny Szymkowiak.

Głosowanie odbyło się na ostatniej sesji. Członkini klubu PSL-u zarzucono, wykorzystanie majątku gminy do prowadzenia działalności gospodarczej [ZOBACZ TUTAJ]. Chodziło o przygotowanie cateringu na imprezy opłatkowe w Radlinie i Kątach.

Katarzyna Szymkowiak złożyła w trakcie sesji oświadczenie. [TREŚĆ ZOBACZ TUTAJ]. - Jest to kara za przeciwstawienie się likwidacji oświaty publicznej w Jarocinie, jest to kara za „walkę” o szkołę w Wilkowyi, jest to kara za poparcie inicjatywy oddolnej, jaką było referendum - odczytała radna.  

Nieprawidłowości zarzucane Katarzynie Szymkowiak wykazało biuro wewnętrznej kontroli urzędu miejskiego. - Mogę tylko powiedzieć, że osoby odpowiedzialne za tę imprezę wielokrotnie już zmieniły wersję jej przebiegu - stwierdził wiceburmistrz Witosław Gibasiewicz. I zastrzegł: - Nie robię tego (przeprowadzanie kontroli - przyp. red.) jak tylko i wyłącznie, żeby wyjaśnić czy pieniądze publiczne w gminie Jarocin są wydawanie w sposób właściwy, a co do tego mogą być poważne wątpliwości.

[ZOBACZ RELACJĘ WIDEO Z DYSKUSJI]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE