Reklama

Jacek Chudzik - ojciec Rytmów - patronem ronda w Jarocinie. Podpisz petycję

Opublikowano:
Autor:

Jacek Chudzik - ojciec Rytmów - patronem ronda w Jarocinie. Podpisz petycję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jacek Chudzik - ojciec Rytmów - patronem ronda w Jarocinie. Podpisz petycję. Do końca tygodnia można poprzeć wniosek do Rady Miejskiej o nadanie nowemu rondu imienia Jacka Chudzika - twórcy Wielkopolskich Rytmów Młodych.

 

 

Znany jarociński fotograf Krzysztof Sip wyszedł z inicjatywą, aby rondo, które ma powstać w pobliżu Spichlerza Polskiego Rocka, nosiło imię Jacka Chudzika - twórcy Wielkopolskich Rytmów Młodych w Jarocinie. W zeszłym roku minęła 50. rocznica organizacji pierwszej imprezy, która dała początek festiwalowi rockowemu. Inicjatywę można poprzeć do połowy miesiąca osobiście lub za pośrednictwem internetu.

 

Jacek Chudzik - ojciec Rytmów - patronem ronda w Jarocinie. Podpisz petycję

 

„Jako grupa mieszkańców miasta, w tym osoby związane w przeszłości z organizacją Wielkopolskich Rytmów Młodych i ich uczestnicy, a także współpracujący z klubem „Olimp” i Amatorskim Klubem Filmowy JAR, składamy wniosek o nadanie rondu, które powstanie przy spichlerzu nazwy Rondo Jacka Chudzika. Rondo zostanie zbudowane tuż obok istniejącego Skweru Wielkopolskich Rytmów Młodych i w pobliżu Spichlerza Polskiego Rocka, zatem wydaje nam się, że nazwanie ronda imieniem i nazwiskiem twórcy Rytmów jest uzasadnione” - napisano we wniosku do Rady Miejskiej w Jarocinie.

 

Jacek Chudzik - ojciec Rytmów - patronem ronda w Jarocinie. Podpisz petycję

 

Jacek Chudzik przeprowadził się z Bydgoszczy do Jarocina w połowie lat 60. jako koszykarz drużyny Victorii Jarocin. Szybko jednak zaczął udzielać się w organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć kulturalnych. Był jednym z twórców klubu „Olimp”, działającego najpierw na rynku, a później w bursie gimnazjalnej (obecnie pomieszczenia JOK-u). Kierował nim od początku. To tam odbywały się koncerty, spotkania autorskie, tam powstała kabaretowa G.Z.I.K.A. - Gazeta Zupełnie Inna Koniecznie Aktualna. I tutaj zrodził się pomysł zorganizowania w naszym mieście Wielkopolskich Rytmów Młodych. „Jacek nie był współtwórcą Rytmów, jak się go czasem przedstawiało. Jacek był twórcą Wielkopolskich Rytmów Młodych. To był ojciec Rytmów” - stwierdził Zbigniew Schaedel, gitarzysta jarocińskiego zespołu „Kwiaty”, który podczas pierwszej edycji WRM zdobyła drugą nagrodę - srebrnego „Kameleona”.

 

Jacek Chudzik - ojciec Rytmów - patronem ronda w Jarocinie. Podpisz petycję

 

Mimo że w 1973 roku wyprowadził się z Jarocina, często podkreślał: „Kiedy pytają mnie: „Skąd jesteś? Z Ursynowa, mówię. Trzydzieści trzy lata tu mieszkam. Ale najczęściej mówię: z Jarocina.”. Kiedy w 2010 roku powstawał Spichlerz Polskiego Rocka, to właśnie Jacek Chudzik przekazał do zbiorów muzealnych sporo zdjęć i dokumentów. Podzielił się również swoimi wspomnieniami. Niestety nie doczekał otwarcia SPR. Zmarł we wrześniu 2013 roku.

 

Jacek Chudzik - ojciec Rytmów - patronem ronda w Jarocinie. Podpisz petycję

 

Zbieranie podpisów pod petycją trwać będzie do 15 stycznia. Swoje poparcie można wyrazić zarówno  za pośrednictwem strony: www.petycjeonline.com, jak również tradycyjnie w zakładzie Krzysztofa Sipa przy ul. Wrocławskiej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00. Do tej pory za pośrednictwem internetu inicjatywę poparło 95 osób.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE