Reklama

Reklama

Inwestycje w gminie Żerków zakończone. Drogi, oczyszczalnia ścieków oraz sala gotowe! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 7 gru 2020 10:17
Autor:

Inwestycje w gminie Żerków zakończone. Drogi, oczyszczalnia ścieków oraz sala gotowe! [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Inwestycje w gminie Żerków zakończone. Drogi, oczyszczalnia ścieków oraz sala już gotowe! Żerków zrealizował kolejne przedsięwzięcia. Oddano do użytku biologiczna oczyszczalnie ścieków w Kamieniu, salę wiejska w Miniszewie oraz drogi w Paruchowie i Lubini Małej.

 

 

Pomimo trudnej sytuacji związanej z panująca pandemią koronawirusa gmina Żerków zrealizowała zaplanowane na jesień inwestycję. Łączna wartość wszystkich prac to 1,75 mln zł, z czego ponad 700 tys. to pieniądze pozyskane w ramach dofinasowań.

 

 

Oddane drogi

Pierwsza przebudowana droga znajduje się w Paruchowie. W ramach tego zadania wykonano nawierzchnię asfaltową o długości 313 m i szerokości 4,00 m. Wykonano podbudowę z kruszywa łamanego, utwardzenie poboczy i zjazdy z tłucznia.

 

 

Druga droga o długości 152 m znajduje się przy Dworku w Lubini Małej. Zadanie obejmowało korytowanie na całym odcinku, podbudowę z kruszywa łamanego, nowa nawierzchnię, zjazdy na posesje z kruszywa oraz pobocza tłuczniowe. W tej samej miejscowości została zmodernizowana droga prowadząca na osiedle Budy o łącznej długości 960 m o nawierzchni tłuczniowej.

 

Całkowita wartość przebudowanych dróg wyniosła ponad 350 tysięcy złotych. Zadanie zostało zrealizowane z udziałem pozyskanych środków z budżetu województwa wielkopolskiego w kwocie 150 tysięcy złotych.

 

 

Inwestycje w gminie Żerków zakończone. Drogi, oczyszczalnia ścieków oraz sala już gotowe!

 

 

Oczyszczalnia ścieków

Kolejną inwestycją była budowa oczyszczalni w Kamieniu. Zadanie obejmowało budowę sieci wodociągowej o łącznej długości ponad 170 m, sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o długości 470 m, kolektora tłocznego długości prawie 57 m, podziemnej przepompowi ścieków sanitarnych oraz oczyszczalni mechaniczno-biologicznej. Nowa oczyszczalnia ma przepustowość 175 RLM.

 

 

Łączna wartość inwestycji wyniosła blisko 1 210 000,00 zł. Zadanie zostało sfinansowane z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 910 838,58 zł, która ma zostać umorzona w 50 procentach.

 

 

Inwestycje w gminie Żerków zakończone. Drogi, oczyszczalnia ścieków oraz sala już gotowe!

 

 

Sala w Miniszewie

Świetlica wiejska w Miniszewie po przeprowadzonym remoncie zyskała nowy wygląd. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Całkowita wartość zadania wyniosła 190 tys. zł, z czego prawie 113 tys. stanowiło pozyskane dofinansowanie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Mieszkaniec

    Drogi w lubinia małej nie są połączone wcale z wojewódzką tylko jakiś kamyczek leży, żenada

  • rok temu | ocena +1 / -0

    Dno

    Inwe....co? Dajcie spokój, spójrzcie na gminy dookoła.