Zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania około godziny 15:00. Na miejsce natychmiast zadysponowano po jednym zastępie straży pożarnej z Boguszyna i Nowego Miasta nad Wartą.
Przebieg akcji gaśniczej
Po przyjeździe zastępów stwierdzono, że pali się fragment przydrożnego rowu. Strażacy zabezpieczyli teren działań, aby zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a następnie przystąpili do tłumienia ognia.
Naszym zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie jednego prądu wody w natarciu na palący się fragment rowu. Następne działania polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska - relacjonują przedstawiciele OSP Nowe Miasto nad Wartą.
Dzięki sprzyjającym warunkom i szybkiej interwencji, sytuacja została opanowana. Po upewnieniu się, że nie ma już żadnych zarzewi ognia, zastępy wróciły do swoich baz.
fot. OSP Nowe Miasto nad Wartą
Komentarze (0)