Reklama

Idą święta! Jarocińska choinka stoi już na rondzie. Wiemy, kiedy rozbłyśnie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 4 gru 2020 17:45
Autor:

Idą święta! Jarocińska choinka stoi już na rondzie. Wiemy, kiedy rozbłyśnie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Idą święta! Jarocińska choinka stoi już na rondzie. Miejsce zostało wybrane po raz drugi. W ubiegłym roku też witała przejeżdżających kierowców i cieszyła oko przechodniów przy wjeździe do ścisłego centrum miasta.

 

Przez lata ogromna choinka stawiana była na jarocińskim rynku. W ubiegłym roku rozpoczęła się wielka przebudowa śródmieścia Jarocina i centralne miejsce w mieście stało się placem budowy. Dlatego pokaźnych rozmiarów drzewko postawiono na rondzie Powstania Wlkp. przy wjeździe do miasta od strony Kalisza.

 

Podobnie jest i tym razem. Żeby zrobić miejsce na choinkę zdemontowany został maszt z biało-czerwoną flagą, który stał do tej pory na rondzie.

 

Idą święta! Jarocińska choinka stoi już na rondzie

Operacja stawiania choinki podzielona został na kilka etapów. Najpierw zdemontowano maszt, później ustawiane były elementy, z których składa się konstrukcja sztucznego drzewka. A dzisiaj - 4 grudnia, choinka w całej krasie stanęła na środku ronda. Żeby tak się stało potrzebny był specjalny dźwig.

 

Drzewko ma 11 metrów wysokości razem z zamontowaną na jej szczycie gwiazdą. Zawisło na niej 1.000 różnokolorowych bombek i ponad 14 tysięcy LED-owych światełek. Świąteczna choinka rozbłyśnie w pełnej okazałości w niedzielę - 6 grudnia po zmroku.

 

Z kolei pozostałe ozdoby świąteczne, które też były zawsze ustawiane w pobliżu ratusza, zostały rozmieszczone w różnych częściach miasta - chociażby przy aquaparku czy JOK-u.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE