Reklama

Granty PPGR dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Granty PPGR dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR - Zdjęcie główne

zdjęcie uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył nabór wniosków do Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”.

Reklama

Do 2 listopada 2021 r. będą przyjmowane wnioski (oświadczenia, kopie dokumentów poświadczających zatrudnienie w Państwowych Gospodarstwach Rolnych wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych) o udział w projekcie „Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym –„Granty PPGR”. Wnioski te można składać w Urzędzie Gminy Nowe Miasto nad Wartą w godzinach pracy.

Granty PPGR – jak złożyć wniosek?

Na podstawie przyjętych aplikacji zostanie złożony wniosek o sfinansowanie zakupu sprzętu komputerowego z akcesoriami i niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiającym pracę zdalną oraz o usługę zapewniającą dostęp do Internetu, w przypadku gdy opiekun prawny lub uczeń szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia tej usługi.

Wymagane dokumenty:

  1. Oświadczenie dla rodzica/opiekuna prawnego (w przypadku uczniów niepełnoletnich)
  2. Oświadczenie ucznia szkoły średniej, który osiągnął pełnoletność
  3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
  4. Jeżeli jest się w posiadaniu dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia w PPGR, należy ich kopie dołączyć do oświadczenia.

Na oświadczeniu należy napisać numer telefonu kontaktowego.

Aby ubiegać się o wsparcie należy w oświadczeniu potwierdzić, że dziecko:

  • zamieszkuje miejscowość lub gminę, w której funkcjonowało niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwo gospodarki rolnej;
  • jest członkiem rodziny (krewnym w linii prostej, tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/ opiekunem prawnym), który to pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PGR,
  • nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia w 2020 i 2021 roku sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Szczegółowe informacje oraz druki do pobrania są na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy