Reklama

Gostyń stoi w korku. Omijaj miasto

Opublikowano:
Autor:

Gostyń stoi w korku. Omijaj miasto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na kilka tygodni, do 10 grudnia, jest zamknięty przejazd kolejowy, położony w ciągu drogi wojewódzkiej 434, przy ul. Poznańskiej w Gostyniu. To jedno z głównych skrzyżowań w mieście. Na drogach dojazdowych do centrum jest poważna zmiana organizacji ruchu.

Czy można mówić o paraliżu komunikacyjnym w Gostyniu? Tak, bowiem to nie jedyna droga zamknięta dla ruchu. Nadal trwa remont mostu przy zjeździe z drogi nr 12 w kierunku Grabonogu (trasa na Jutrosin), od krajowej 12 nie wjedzie się też do bazyliki na Świętej Górze, ponieważ remontują drogę. Jak jeździć po mieście? Bardzo uważnie, zwracając uwagę na wyznaczone objazdy. Na szczęście otwarto już remontowany most Ziomek na trasie Borek - Dolsk w ciągu drogi wojewódzkiej 437. Nie obowiązują objazdy przez Gostyń


Od strony Jarocina zmieniona jest trasa w kierunku Poznania

Proponowane trasy objazdu dla relacji Gostyń - centrum/Jarocin – Poznań - dla pojazdów jadących z kierunku Centrum na Poznań - długość objazdu wynosi ok. 5 km

Zaczynając od skrzyżowania ulic Przy Dworcu, Fabrycznej i Poznańskiej, dalej ul. Przy Dworcu zgodnie z pierwszeństwem przejazdu przez ulice Towarową i Mostową. Następnie w lewo przed rondem Czarnego Legionu w ulicę Powstańców Wielkopolskich. Dalej zgodnie z pierwszeństwem ulicą Sądową do Ronda Solidarności. Na rondzie trzecim zjazdem w ulicę ks. F. Olejniczaka i dalej ulicą Rynek, a następnie Jana Pawła II. Na skrzyżowaniu ulic Nad Kanią i Jana Pawła II skręt w lewo. Następnie na skrzyżowaniu ulic Nad Kanią z Fabryczną kontynuować ul. Nad Kanią. Dalej skręt w lewo w ulicę Europejską i następnie prosto do ul. Poznańskiej.

- dla pojazdów jadących z kierunku Jarocin na Poznań - długość objazdu wynosi ok. 2 km Zaczynając od skrzyżowania ulic Nad Kanią i Fabrycznej, dalej ul. Nad Kanią. Następnie w lewo w ulicę Europejską. Dalej prosto do ul. Poznańskiej.

Dla relacji Poznań – Gostyń Centrum/Jarocin - dla pojazdów jadących z kierunku Poznań – Centrum – długość objazdu wynosi ok. 3 km

Zaczynając od skrzyżowania ulic Poznańskiej i Europejskiej w lewo w ul. Europejską. Następnie w prawo w ulicę Nad Kanią. Dalej na skrzyżowaniu ulic Nad Kanią i Fabrycznej w prawo w ul. Fabryczną. Kolejno ul. Fabryczną zgodnie z pierwszeństwem przejazdu do skrzyżowania z ul. Poznańską.

- dla pojazdów jadących z kierunku Poznań – Jarocin - długość objazdu wynosi ok. 2,5 km Zaczynając od skrzyżowania ulic Poznańskiej i Europejskiej w lewo w ul. Europejską. Następnie w prawo w ulicę Nad Kanią. Dalej na skrzyżowaniu ulic Nad Kanią i Fabrycznej prosto ulicą Nad Kanią zgodnie z obowiązującym ruchem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE