Reklama

Golińska snutka w prezencie dla Cleo. ZOBACZ, jak powstawała wyjątkowa bluzka [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Golińska snutka w prezencie dla Cleo. ZOBACZ, jak powstawała wyjątkowa bluzka [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nikola Kaczmarek z Kotlina zdobyła nagrodę Grand Prix XII Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz”. W koncercie galowym - oprócz laureatów - wystąpiła również gwiazda - Cleo. Piosenkarka z Jarocina wyjechała ze snutkami, które ozdobiły wykonaną specjalnie dla niej bluzkę.

 

 

 

Tegoroczna edycja XII Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz” była inna w zasadzie pod każdym względem. Sporo było w niej walki z czasem i problemami. Konkurs zamiast wiosną udało się przeprowadzić dopiero jesienią. W dodatku w bardzo rygorystycznym reżimie sanitarnym. Wykonawcy wchodzili do sali pojedynczo. Występowali dla jury i ekipy technicznej. Organizatorzy byli zmuszeni ograniczyć liczbę uczestników przesłuchań do 120 osób, mimo że chętnych z terenu Wielkopolski było znacznie więcej.

- Później musieliśmy odwołać koncert galowy, bo zmieniły się wytyczne. Stanęliśmy przed dylematem. Albo próbujemy zrobić to inaczej albo odpuszczamy. Czasu nie było wiele, ponieważ festiwal oś samego początku robiony jest w systemie projektowym. To oznacza, że całość zadania musi być zakończona i rozliczona do końca roku kalendarzowego. Nie było zatem opcji przeniesienia tego na wiosnę, bo wtedy nie mielibyśmy już po prostu funduszy. Zdecydowaliśmy, że nie możemy tak zostawić laureatów i powinni wystąpić, zatem zdecydowaliśmy się na jedyne możliwe rozwiązanie czyli koncert on line - wyjaśnia Tomasz Jankowski, inicjator i organizator festiwalu.

Początkowo koncert galowy planowany był na 22 października. Przenosząc go na mikołajki organizatorzy mieli nadzieję, że ilość zakażeń spadnie, a tym samym będą mogli zaprosić publiczność. Niestety tak się nie stało.

- Żałuje, bo zupełnie inaczej występuje się dla żywej publiczności, a inaczej dla wirtualnej. Nie ma tej energii. Jednak zarówno finaliści, jak i Cleo dali z siebie wszystko i nie było czuć tej bariery. Na koniec chciałbym jeszcze podkreślić naprawdę bardzo wysoki poziom samego konkursu. Słuchając laureatów, to tam nie było słabego momentu - podkreśla muzyk i dyrektor Szkoły Podstawowej w Golinie, która wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym „Gimnazjum 2000” i Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin organizują festiwal piosenki młodzieżowej.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się najprawdopodobniej dopiero w 2022 roku.

 

W tym roku nagrodę Grand Prix zdobyła Nicola Kaczmarek, która na co dzień doskonali umiejętności wokalne okiem Beaty Godniak w sekcji „Music, Voice and Joy” Domu Kultury w Kotlinie. Był to jej trzeci występ na tym festiwalu młodzieżowym.

 

Niespodzianką dla Cleo, która była gwiazdą tegorocznej edycji była bluzka ozdobiona snutką, którą wykonała Zofia Talarowska z Goliny. Wykrojem i szyciem zajęła się Krystyna Wesołek z Jarocina.

 

Znana wokalistka była bardzo mile zaskoczona prezentem. Podkreśliła, że bardzo sobie ceni rękodzieło. Wspomniała o tym również w wywiadzie, jakiego udzieliła dla "Gazety Jarocińskiej".

 

Jestem osobą, która lubi bardziej dawać prezenty niż je dostawać. Cenię sobie wszystkie, ale szczególnie te, które są wykonywane ręcznie. Dzisiaj dostałam przepiękną bluzkę. Każdy najmniejszy przejaw pracy twórczej doceniam. Przez lata, jeszcze jako nastolatka, w liceum, pracowałam w galerii sztuki, gdzie obcowałam ze sztuką, z ręcznie wykonywanymi rzeczami, których niestety jest coraz mniej i bardzo tego żałuję.

 

Obiecała, że przy okazji następnego występu w Jarocinie zaśpiewa swój przebój „My, Słowianie” ubrana właśnie w tę haftowaną bluzkę.

 

Mówiła pani o tym, że w przyszłym roku ponownie chce wystąpić w Jarocinie. Czy możemy liczyć na realizację tej deklaracji?

Oczywiście, że tak. Nie rzucam słów na wiatr. Czuję się zaproszona. Dzisiaj naprawdę bardzo miło spędziłam czas, mimo że było to głównie z naciskiem na stream internetowy. Poczułam, że to nie było jeszcze w 100% to, co chciałam od siebie dać i myślę, że dlatego muszę odrobić te zaległości w przyszłym roku. Zapoznałam się z koncepcją wydarzenia. Miałam okazję w czasie przygotowań zerknąć na to, jak młodzież radzi sobie na scenie. Mnie to zawsze wzrusza, gdy widzę, że młodzi ludzie sięgają po muzykę i że cały czas rozwijają się w tej przestrzeni.

 

 

 

Wyniki Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” - Golina 2020

 

GRAND PRIX:

Nicola Kaczmarek (Kotlin)

Soliści kl. IV-VI szkoły podstawowej

Maja Biernat (Kórnik)

Julia Dera (Ostrów Wlkp.)

Zuzanna Wojtysiak (Sompolno)

Wyróżnienie - Zuzanna Ozimińska (Poznań)

Soliści kl. VII-VIII szkoły podstawowej

Cornelia Andrzejak (Konin)

Aleksandra Krzyżoszczak (Konary)

Damian Woźniak (Zduny)

Wyróżnienie - Amelia Ciesielska (Kobylniki)

Soliści szkoły ponadpodstawowe

Julia Gąska (Rokietnica)

Kinga Żelichowska (Stare Miasto)

Laura Mandelt (Budzyń)

Wyróżnienie - Kinga Lis (Odolanów)

Zespoły wokalno-instrumentalne

The Girls (Jarocin)

Tacy Nie Inni (Krotoszyn)

Siódema (Leszno)

Wyróżnienie - Folklor Błonie (Krotoszyn)

za najlepszy utwór autorski - The Girls (Jarocin)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE