Reklama

Gmina zawiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach dyrektorki

Opublikowano:
Autor:

Gmina zawiadomiła prokuraturę o nieprawidłowościach dyrektorki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

„Dzisiaj gmina Jarocin złożyła zawiadomienie w Prokuraturze Rejonowej w Jarocinie o możliwości popełnienia przestępstw przez Annę Witczak-Janowską, zawieszoną dyrektorkę Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie” – czytamy w komunikacie Biura Promocji Gminy.

O zawieszeniu dyrektorki Anny Witczak-Janowskiej pisaliśmy 1,5 tygodnia temu w tekście: Dyrektorka zawieszona w asyście straży miejskiej. „Liczne naruszenia przepisów”.

Zdaniem urzędników kontrola w zarządzanej przez nią placówce wykazała liczne naruszenia przepisów prawa, w tym nieprawidłowości finansowe.

Z treści protokołu kontrolnego wynika, że Anna Witczak-Janowska miała dopuścić m.in. do nieprawidłowości finansowych, poświadczania nieprawdy, fałszowania dokumentów oraz nakłaniania pracowników do składania nieprawdziwych oświadczeń.

„W związku z wykazanymi nieprawidłowościami gmina wniosła o wszczęcie i prowadzenie postępowania przygotowawczego w tej sprawie, a w przypadku ustalenia, że doszło do popełnienia przestępstw – o ściganie osoby odpowiedzialnej za ich dokonanie” – poinformowało Biuro Promocji Gminy.

Zarządzenie o zawieszeniu Anny Witczak-Janowskiej w pełnieniu obowiązków dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie burmistrz Jarocina podpisał 4 marca. Następnego dnia zawiesił ją dodatkowo w pełnieniu obowiązków nauczycielki.

W przesłanym do „Gazety Jarocińskiej” oświadczeniu Anna Witczak-Janowska zapewnia, że „zawsze działała zgodnie z literą prawa i z zachowaniem zasad etyki zawodu nauczyciela”. Pełna treść oświadczenia w "Gazecie Jarocińskiej".
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE