Reklama

Gmina sprzedaje strefę w Golinie. Burmistrz w "świetnym nastroju"

Opublikowano: pt, 20 paź 2017 11:01
Autor:

Gmina sprzedaje strefę w Golinie. Burmistrz w "świetnym nastroju" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Gmina Jarocin. Burmistrz Jarocina. Inwestycje w Jarocinie. Strefa w Golinie. Ubojnia drobiu w Golinie

Dzisiaj władze gminy mają podpisać akt notarialny z nabywcą nieruchomości - warszawską firmą Polżywność. Spółka chce w Golinie uruchomić ubojnię drobiu, która ma przerabiać ponad 13 tys. kurcząt na godzinę.

„Dzisiaj dokonuje się to, co mieszkańcy gminy Jarocin wskazywali za największy problem jeszcze kilka lat temu. Nowe miejsca pracy na terenie naszej gminy. Dzisiaj sprzedajemy całość gruntów w Golinie prawie 8 ha, które są objęte Specjalną Strefą Ekonomiczną w Wałbrzychu. Na gruntach za 2.777.000 zł powstanie zakład pracy za ok. 150.000.000 zł, który zatrudni od 300-600 pracowników – napisał burmistrz Adam Pawlicki w mediach społecznościowych i zdradza, że jest w „świetnym nastroju”. „To radosny dzień móc sfinalizować i wygrać z innymi lokalizacjami tak dużą inwestycję. Konsekwentne działanie aż do osiągnięcia najlepszych parametrów opłaca się, a nagrodą jest osiągnięcie celu. Statek dopłynął do brzegu teraz rozpocznie się budowa która ma być ukończona w przyszłym roku”.

Poszukiwania inwestora dla Goliny trwały od kilku kadencji. W tym czasie mówiło się różnych branżach - między innymi drzewnej, papierniczej, a przez moment nawet motoryzacyjnej.

 

 

W tej sprawie odbyło się kilka zebrań. Na ostatnim spotkaniu zorganizowanym na początku października w Golinie, przedstawiciele inwestora zapewnili lokalną społeczność, że nowoczesny zakład będzie spełniał wszystkie wymogi i nie będzie uciążliwy dla środowiska. Teraz podmiot stara się o pozwolenie na budowę.

 

Post burmistrza na temat podpisania umowy najpierw ilustrował olbrzymi statek, który dopłynął do brzegu porośniętego palmami. Po pół godziny wpis zniknął. Pojawił się nowy, identyczny w treści, ale ilustrowany grafiką inwestycyjną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE