Reklama

Gmina pobudowała kanalizację, mieszkańcy czekają na podłączenie

Opublikowano:
Autor:

Gmina pobudowała kanalizację, mieszkańcy czekają na podłączenie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pod koniec ubiegłego roku w Bieździadowie zakończyła się budowa kanalizacji. Od tego czasu mieszkańcy czekają na podłączenie do sieci.

- Nic się nie dzieje. Wszyscy spodziewali się, że już te ścieki będzie można odprowadzać do oczyszczalni i polikwidować szamba, a tu nic. Tyle lat czekaliśmy na tę kanalizację, wreszcie ją pobudowali, to teraz będziemy znowu całe lata czekać na podłączenie - denerwuje się mieszkaniec Bieździadowa, który zadzwonił do naszej redakcji z prośbą o interwencję.

Kanalizację w Bieździadowie nadzorowała i finansowała gmina Żerków. Jej budowa stanowiła jedno zadanie z wykonaniem sieci w Stęgoszy. Inwestycja kosztowała prawie 4 mln zł. W obu miejscowościach położono prawie 16 km rur kanalizacyjnych.

Jak wyjaśnia Jakub Antkowiak, który zajmuje się inwestycjami w Urzędzie Miasta i Gminy w Żerkowie, mieszkańcy nie mogą się jeszcze podłączyć, ponieważ trwa procedura odbiorów. - Sołtysi obu miejscowości i radni są poinformowani o wszystkim. Kiedy cała procedura się zakończy, puścimy kurendę i zawiadomimy wszystkich, że można się podłączyć - zapewnia urzędnik.

Więcej w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE