Reklama

Gmina Nowe Miasto laureatem konkursu [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: śr, 2 gru 2020 20:52
Autor:

Gmina Nowe Miasto laureatem konkursu [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

To już dzisiaj! Uroczysta gala rozdania nagród i wyróżnień laureatom konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Czy gmina Nowe Miasto zdobędzie nagrody?

 

 

To już XXI edycja konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” . Przystąpić do niego mogły gminy, jak i podmioty gospodarcze z terenu województwa wielkopolskiego. W tym roku do rywalizacji przystąpiła również Nowe Miasto nad Wartą. W pierwszej konkursowej kategorii dotyczącej działań proekologicznych gminę reprezentował Zespół Szkół w Klęce z projektem „Tajemniczy ogród ze ścieżką zmysłów”.

 

 

Druga kategoria dotyczyła działań prokulturowych. Tutaj gmine reproezentowały: Gminny Ośrodek Kultury z projektem „Wianki nowomiejskie 2019”, Ochotnicza Straż Pożarna w Wolicy Koziej – „I warsztaty kronikarskie” oraz Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach z projektem „Wielkie muzeum w małej szkole”.

 

 

Nie trudno się domyślić, że dzisiejsza gala będzie inna niż poprzednie. Wszystko za sprawą trwającej epidemii koronawirusa. Nie będzie gości, ani koncertów. Po raz pierwszy uroczystość odbędzie się on-line. Organizatorzy powitają uczestników ze studia nagrań zlokalizowanego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na wyniki konkursowe.

 

 

Konkurs ten promuje lokalne inicjatywy i jednocześnie docenia ich organizatorów. Nagroda pieniężna, którą może otrzymać uczestnik będzie zachętą do kontynuacji swojej aktywności. Liczę na to, że zgłoszone przez nas lokalne przedsięwzięcia zostaną docenione i nagrodzone - tłumaczy Wiesław Schreiber, zastępca wójta.

 

[AKTUALIZACJA, godzina 20.00]

 

Uroczystą galę konkursową wielkopolskiego ze studia nagrań mieszczącego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich otworzył Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa.

 

 

Reprezentanci gminy zostali nagrodzeni i wyróżnieni w obu kategoriach. Za działania proekologiczne nagrodzono Zespół Szkół w Klęce, który otrzymał 8 tys. zł na realizację swojego projektu. W drugiej kategorii dotyczącej działań prokulturowych nagrodzone kwotą 5 tys. zł zostały: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Nowym Mięcia nad Wartą, Szkoła Podstawowa w Kolniczkach oraz OSP w Wolicy Koziej.

 

 

Nasi reprezentanci zostali nagrodzeni wyróżnieniami, w kategorii I - działania proekologiczne - Zespół Szkół w Klęce za realizację projektu „Tajemniczy Ogród ze Ścieżką Zmysłów”. Nagroda pieniężna w wysokości 8.000,- zł. W kategorii II - działania prokulturowe, nagrody w wysokości 5.000 zł otrzymały Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą za przedsięwzięcie „Niepodległe Nowe Miasto nad Wartą i okolice”, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kolniczkach za „Tajemniczy Ogród ze Ścieżką Zmysłów” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wolicy Koziej za "I Warsztaty Kronikarskie”.

 

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z faktu, iż przedsięwzięcia realizowane na terenie naszej gminy zostały zauważone i docenione przez organizatora konkursu. Kosztowały one dużo pracy i zaangażowania wielu osób, ale wysiłki zostały nagrodzone. Motywuje to do dalszej pracy, a nagroda finansowa to premia za wysiłek, która może posłużyć sfinansowaniu kolejnych ambitnych zamierzeń. Gratuluję uczestnikom – Zapewnia Wiesław Schreiber.

 

Nowy - 48. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    Lokalnafanka

    Brawo! GRATULACJE dla laureatów.