Reklama

Reklama

Gmina nie może pobierać opłat za parkowanie?

Opublikowano: ndz, 17 maj 2015 10:02
Autor:

Gmina nie może pobierać opłat za parkowanie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Co najmniej cztery parkingi w Jarocinie nie spełniają warunków strefy płatnego parkowania. Według interpretacji ministerstwa infrastruktury i rozwoju oznacza to, że gminy nie mają podstaw do pobierania opłat za pozostawienie tam samochodu.

Ministerstwo wydało wykładnię przepisów dotyczących stref płatnego parkowania. Wynika z niej, że opłaty za parkowanie w strefie mogą być pobierane jedynie pod warunkiem prawidłowego jej oznakowania. Zdaniem resortu są to: - Znaki wyznaczające wjazd i wyjazd ze strefy oraz miejsca postojowe, które powinny być wyznaczone, co bardzo ważne, zarówno znakami pionowymi, jak i poziomymi - podkreśla Stanisław Krakowski z ministerstwa infrastruktury i rozwoju.

Oznacza to, że miejsca do parkowania nie mogą być wyznaczone kostką brukową, ponieważ poziome znaki drogowe to: „linie, strzałki, napisy i inne symbole barwy białej lub żółtej”.

Punkty postojowe, które nie są prawidłowo oznakowane, nie spełniają warunków strefy. W Jarocinie mamy cztery takie parkingi: na ul. Wyszyńskiego, na Średniej, Paderwskiego (przy kościele Chrystusa Króla) oraz na ul. Kościuszki przed Domem Parafialnym. Zdaniem Krzysztofa Ratajczaka z biura strefy problem oznakowania strefy to tylko interpretacja ministerstwa. - Znakami, które wyznaczają granice strefy są pionowo ustawione tablice, niebieskie z białym symbolem strefy i godzinami, w których ona obowiązuje. Wszystko, co się znajduje za tymi znakami, jest strefą - ulice, chodniki, skwerki - wszystko. I znaki poziome są tylko po to, żeby nie wprowadzać chaosu, jeśli chodzi o parkowanie. (…) - tłumaczy pracownik strefy.

Hubert Kujawa, inspektor z wydziału rozwoju jarocińskiego magistratu przyznaje: - Rzeczywiście takie przepisy są i będziemy musieli to brakujące oznakowanie uzupełnić.

Więcej na ten temat w „Gazecie Jarocińskiej”.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (13)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 lat temu | ocena +0 / -0

    xxx

    kupię Mondeo takie jak na zdjęciu, jeśli ktoś coś wie to proszę o kontakt

  • 7 lat temu | ocena +14 / -0

    gminnik

    Parking odgrodzony szlabanem (ten urzędniczy), też powinien być płatny. Jeśli zwykli obywatele muszą płacić, władza powinna płacić tym bardziej.

  • 7 lat temu | ocena +3 / -0

    Austin.St John

    Paranoja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 7 lat temu | ocena +4 / -0

    Austin.St john

    To oznacza ze zima gdy nie bedzie widac lini bialej lub zoltej to oplata nie bedzie pobierana?

  • 7 lat temu | ocena +14 / -0

    Krawiec pluty

    A jak Pluta z ZUK pobierał opłatę za parkowanie na parkingu na ul.Św. Ducha to było legalne? Sprawa została zamieciona pod dywan ?

  • 7 lat temu | ocena +11 / -1

    PODATNIK

    I JA podatnik mam utrzymywać takiego urzędnika KRZYSZTOFA specjalistę .Pytam kto go zatrudnił ? CHYBA KOLEŚ....

  • 7 lat temu | ocena +8 / -0

    ferdek

    Krzychu ,bzdury opowiadasz.Wiesz dobrze że nie masz racji i pyszczysz.

  • 7 lat temu | ocena +14 / -0

    nick

    czyli douzupelnienia znakow nie wykupujemy na tych parkingach biletow w parkometrze :)