Reklama

Gmina Jarocin realizuje projekt partnerski „Szkoła Ćwiczeń w Gminie Jarocin”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Gmina Jarocin realizuje projekt partnerski „Szkoła Ćwiczeń w Gminie Jarocin” - Zdjęcie główne

Gmina Jarocin realizuje projekt partnerski „Szkoła Ćwiczeń w Gminie Jarocin” | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin we współpracy z poznańską firmą Euro Innowacje realizuje projekt „Szkoła Ćwiczeń w Gminie Jarocin”.

Reklama

Gmina Jarocin otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 1.347.541,82 zł. W przedsięwzięciu uczestniczy 8 szkół podstawowych.

Na potrzeby funkcjonowania Szkoły Ćwiczeń sukcesywnie doposażane będą pracownie przedmiotowe w sprzęt dydaktyczny i pomoce naukowe. Nastąpi także wzmocnienie kompetencji kadry nauczycielskiej i wsparcie szkół w wykonywanych formach i metodach pracy Szkoły Ćwiczeń.

W ramach Szkoły Ćwiczeń 360 tys. zł dla jarocińskiej „czwórki”

W ramach projektu zaplanowano trzy zadania. W lutym zakończyła się realizacja pierwszego. W Szkole Podstawowej nr 4 w Jarocinie osiem pracowni - językowe, matematyczną, informatyczną, biologiczną, chemiczno-fizyczną, geograficzną i przyrodniczą - doposażono w sprzęt, meble oraz pomoce dydaktyczne o wartości ponad 360 tys. zł.

Każda sala została wyposażona w tablice interaktywną i między innymi: 36 laptopów, 34 tablety, słuchawki do tabletów, 20 komputerów stacjonarnych, aparat fotograficzny, drukarki laserowe, kamery, głośniki multimedialne, urządzenia wielofunkcyjne.

Ponadto zakupiono: stoliki do pracowni językowej, chemicznej oraz przyrodniczej, różnego rodzaju gry i przyrządy na nauki - na przykład:

przyrząd do demonstracji powstawania brył obrotowych, magnetyczne koła ułamkowe, składane bryły geometryczne, mobilne laboratorium pomiarowe do biologii, chemii, fizyka, ogólne Labdisc wraz z ładowarką, szkielet człowieka, mikroskopy, modele atomów, tablicowy zestaw atomów do budowy cząsteczek „Empirio”, program Corinth geologia - multimedialna biblioteka, Labo lab - Ziemie i kosmos, klasowe zestawy do doświadczeń przyrodniczych, klocki lego WeDo, OZOBOT 2.0 BIT - zestawy szkolne oraz wiele innych.

Poza tym w Szkole Podstawowej nr 4 w marcu  prowadzone były lekcje pokazowe dla zainteresowanych nauczycieli i studentów biorących udział w projekcie. Natomiast w kwietniu nauczyciele będą uczestniczyć w dwudniowych warsztatach metodycznych.

Osiem szkół w projekcie Szkoła Ćwiczeń

Oprócz jarocińskiej „czwórki” w projekcie uczestniczy 7 szkół:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jarocinie
Szkoła Podstawowa nr 3 w Jarocinie
Szkoła Podstawowa nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Jarocinie
Szkoła Podstawowa w Cielczy
Szkoła Podstawowa w Golinie
Zespół Szkół w Mieszkowie
Zespół Szkół w Witaszycach.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy