Reklama

Gmina Jarocin naprawi Twój problem za 430 zł. „Decyzja została podjęta”

Opublikowano:
Autor:

Gmina Jarocin naprawi Twój problem za 430 zł. „Decyzja została podjęta” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Widzisz śmieci na drodze, zniszczoną ławkę czy uszkodzony chodnik? A może gdzieś nie działa oświetlenie lub przejście jest zarośnięte? Gmina Jarocin chce szybciej reagować na sygnały mieszkanek i mieszkańców. Pomóc ma w tym specjalny serwis Jarocin.NaprawmyTo.pl.

W ubiegłym miesiącu wiceburmistrz Jarocina Robert Kaźmierczak poinformował, że gmina rozpoczęła testowanie serwisu NaprawmyTo.pl.

– To serwis, który włącza do zarządzania gminą mieszkańców Jarocina, którzy mogą o dowolnej porze dnia i nocy zgłosić to, co w swoim najbliższym otoczeniu czy na swojej drodze na terenie gminy Jarocin spotkali i uważają, że powinno być naprawione – wyliczał podczas konferencji prasowej Robert Kaźmierczak.

Po okresie testowym urzędnicy mieli podjąć decyzję, czy z portalu będzie można korzystać na stałe. Wiąże się to z comiesięczną opłatą 430 zł brutto. – Decyzja została podjęta, gmina będzie z tego korzystała – informuje Bartek Pawełczyk z Urzędu Miejskiego w Jarocinie. – Okres testowy został jednak przedłużony do 10 sierpnia i od 10 sierpnia będziemy przechodzili w ten normalny tryb serwisu – dodaje urzędnik.

Narzędzie dostępne jest pod adresem Jarocin.NaprawmyTo.pl. Aby dodać tzw. alert wystarczy wejść na stronę, zaznaczyć na mapie miejsce, w którym znajduje się problem, następnie wybrać odpowiednią kategorię awarii (w jednej z grup: infrastruktura, bezpieczeństwo, przyroda) i opisać sytuację. Można też dodać zdjęcia.

Alerty zamieszczać mogą użytkownicy niezalogowani, ale będą one podlegały moderacji, zanim pojawią się na mapie. Jeśli ktoś chce, aby jego zgłoszenia pojawiały się natychmiast, musi założyć konto. Rejestracja trwa kilkadziesiąt sekund i wiąże się z nią jeszcze jedna korzyść – zalogowani internauci mogą dostawiać powiadomienia o zgłoszonych w ich okolicy alertach.

Z serwisu – za pomocą specjalnych aplikacji – można korzystać też na smartfonach.

Obecnie 14 alertów ma status „naprawiony”, a 7 jest „w trakcie naprawy”, spraw otwartych jest 6, natomiast takich, którymi gmina się nie zajmie – 11. „Alerty, które otrzymują status „nie będą naprawione” posiadają komunikat z treścią uzasadniającą powód zmiany statusu alertu dopisany przez osoby merytorycznie zajmujące się sprawą” – czytamy w serwisie. Najczęstszym powodem odmowy jest zgłoszenie awarii, która nie znajduje się na terenie gminy Jarocin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE