Reklama

Głośne nie dla trucicieli [UWAGA AKCJA]

Opublikowano: pt, 1 mar 2019 11:00
Autor:

Głośne nie dla trucicieli [UWAGA AKCJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Smog w Jarocinie i niestety także w okolicach jest zjawiskiem, którego nie wolno akceptować. Trzeba z nim walczyć wszystkimi siłami.

W głowie mi się nie mieści, że sąsiedzi chcą mnie zabić, czyniąc to na dodatek w sposób okrutny, wolno, ale systematycznie. I tak może powiedzieć każdy mieszkaniec, oczywiście za wyjątkiem tych, którzy palą śmieciami lub kiepskim gatunkiem węgla. Oni mają się doskonale. Zastanawiam się, czy wiedzą, że trują też siebie i swoich najbliższych. Że ich powoli zabijają.

Nie możemy się zgadzać jako społeczność na takie zachowania. Nie możemy tolerować palenia śmieci, używania starych modeli pieców węglowych, w których, na dodatek nieumiejętnie, spalamy różne rodzaje paliw.

Musimy powiedzieć głośne „nie” tym wszystkim, którzy nie potrafią się we właściwy sposób zachowywać w naszej społeczności.

Stąd akcja „Gazety”, którą wspierają firma „Veolia”, ZGO Jarocin i burmistrz Jarocina. Nie będziemy palcem pokazywać trucicieli, ale chcemy certyfikować tych, którzy zachowują się ekologicznie i na dodatek nie zabijają innych mieszkańców.

Chcemy oddychać czystym powietrzem, chcemy móc wyjść na spacer dla zdrowia, a nie po to, żeby oddychać smrodem.

I jeszcze jedno. Czekam, kiedy z ambony księża w końcu ogłoszą, że palenie śmieci i zatruwanie sąsiadów dymem z niskiej jakości węgla jest grzechem i trzeba się z tego spowiadać? W końcu jesteśmy katolikami, a piąte przykazanie nie zostało jeszcze skasowane.

Ważne jest też, żeby w końcu ocknęli się radni. Do ciężkiej nieprzemakalnej! Kiedy Państwo w końcu uchwalicie przepisy antysmogowe dla gminy Jarocin? Przecież bezczynność w tym zakresie jest równie naganna, co nieumiejętne palenie w piecach. Dajmy ludziom w Jarocinie szansę na ekologiczne zachowania. Zadaniem samorządu jest je wspierać. Także finansowo.

Na początek zapraszam wszystkich do naszej akcji.

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE