Reklama

Gdzie zniknęło 100 ton złomu z jarocińskich wiaduktów?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie zniknęło 100 ton złomu z jarocińskich wiaduktów?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nie 30 - jak twierdził starosta Bartosz Walczak - a 130 ton złomu zdemontowała firma Skanska z przebudowywanych wiaduktów w Jarocinie.

I nie 20 tys. zł - jak wyceniał szef referatu dróg powiatowych Piotr Banaszak - mógł kosztować pozyskany złom, a nawet 260 tys. zł. Co stało się ze stalowymi odpadami o tak znacznej wartości? Jak to się stało, że starosta nie wie, jakim majątkiem dysponują jego jednostki? Dlaczego urzędnicy twierdzą, że nie ma dokumentów, które potwierdzałyby faktyczną ilość złomu skoro firma Skanska wskazuje, że takie informacje są w specyfikacji technicznej do przetargu? Jest tam wyraźnie napisane, iż złomu powinno być 130 ton. Potwierdza to również protokół przekazania z października 2012 r. podpisany przez kierownika budowy oraz przedstawiciela Zarządu Dróg Powiatowych.

Pytania w sprawie zagadkowego zniknięcia złomu z wiaduktów wciąż się mnożą. A sprawą zaczyna się interesować coraz więcej osób. Może starosta Bartosz Walczak powinien się zastanowić, czy wśród zainteresowanych nie powinna być także Prokuratura Rejonowa w Jarocinie.

- Po tym, jak dowiedziałem się, że znaleziono złom, który należy do starostwa, wszcząłem postępowanie wyjaśniające. Z wstępnych informacji, które uzyskałem od pracowników byłego Zarządu Dróg Powiatowych, wynika, że 130 ton, które pojawia się w dokumentach, to masa kosztorysowa jednego przęsła wiaduktów, włącznie z płytą żelbetową. Po odzyskaniu z niej 100% stali okazuje się, że złomu pozostaje zdecydowanie mniej 30-40 ton, czyli tyle, ile według dokonanych pomiarów znaleziono na placu ZDP - zapewnia starosta Walczak. 


Szczegóły sprawy w najnowszym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE