Reklama

Gdyby sami utrzymywali świetlice, to odcięliby im prąd

Opublikowano:
Autor:

Gdyby sami utrzymywali świetlice, to odcięliby im prąd     - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

32.531,93 zł wydała w tym roku gmina Kotlin na utrzymanie świetlic wiejskich. Dochody z wynajmu wyniosły niecałe 13 tys. zł.

- Od kiedy i dlaczego pieniądze z wypożyczenia sal wiejskich nie zostają we wsi? Po co trzeba je oddawać do gminy? - pyta jeden z czytelników. Skarbnik gminy Kotlin tłumaczy, że zmiany w zarządzaniu świetlicami wprowadzono w 2012 r. - Jest to majątek gminy, która ponosi koszty utrzymania obiektów. Komitet świetlicowy nie ma osobowości prawnej, żeby mógł pobierać środki finansowe. Kiedyś wszystkie gminy tak miały, ale potem wszystkie wycofały się z takiego rozwiązania - wyjaśnia Irena Antczak. - Jeżelibyśmy przekazali komitetowi świetlicowemu utrzymanie świetlicy w całości, to na pewno docięliby im prąd, bo wydatki na energię elektryczną są duże i z wypracowanych środków nie są w stanie zapłacić - ocenia szefowa gminnych finansów.

Samorząd pokrywa koszty energii elektrycznej, opału, ogrzewania, wody, wywozu śmieci, wyposaża świetlicę oraz remontuje je. Płaci również gospodarzom obiektów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE