Reklama

Freestival Żerków 2015. Jeszcze nikt nie wygrał dwa razy [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Freestival Żerków 2015. Jeszcze nikt nie wygrał dwa razy [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Daniel Mikołajek ze Strzelina (woj. dolnośląskie) zwyciężył w najważniejszej kankurencji battle podczas Freestivalu w Żerkowie. Zawody miały rangę Pucharu Polski i ściągnęły ponad 70 zawodników z całej Polski.

Tegoroczne edycja Freestivalu diametralnie różniła się pod względem organizacyjnym od poprzednich. Tym razem nie odbyła się na kompleksie basenów, a w nowo wybudowanym amfiteatrze. Impreza została też włączona w program Dni Żerkowa, co sprawiło, że publiczność była liczniejsza niż w poprzednich latach.

- Poziom sportowy był bardzo wysoki, mimo braku kilku nazwisk z krajowego topu. Nie przyjechało np. trzech triumfatorów z ostatnich lat. Trudno mi dzisiaj powiedzieć, jaka będzie formuła przyszłorocznej edycji. Głosy wśród freestylerów są podzielone, niektórym bardziej odpowiadał klimat na basenach - mówi Wojciech Gałązka, prezes stowarzyszenia Athletica, które zorganizowało Freestival. Wysoki poziom potwierdził choćby fakt, że już w ćwierćfinale odpadł jeden z faworytów - Szymon Skalski, mistrz świata z 2013 roku. W pięcioletniej historii zmagań nie zdarzyło się jeszcze, by ten sam zawodnik wygrał w Żerkowie więcej niż jeden raz.

Najlepsi w kategorii Battle:

1. Daniel Mikołajek (Strzelin)

2. Dawid Ziomek (Jaworzno)

3. Bartek Rak (Warszawa)

4. Stanisław Wysowski (Nowy Sącz)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE