Reklama

Firma RBB Stal działa w Jarocinie już od 65 lat. Zobacz zdjęcia z jubileuszu [GALERIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 500 osób - pracownicy wraz z osobami towarzyszącymi - wzięło udział w imprezie z okazji 65-lecia firmy RBB oraz 20-lecia Stalowego Centrum Serwisowego. Uroczyste obchody organizowane są co pięć lat.

Reklama

W imieniu zarządu i rodziny wszystkich zebranych pracowników oraz osoby towarzyszące powitał Włodzimierz Borusiak - prezes Grupy RBB. Podkreślił, że okazją do świętowania jest 65-lecie działalności firmy RBB oraz 20-lecie istnienia Stalowego Centrum Serwisowego.

65 lat firmy RBB Stal w Jarocinie

W swoim wystąpieniu przypomniał początki zakładu, które sięgają 1957 roku, kiedy firmę założyli Janina i Florian Rybkowie.

- Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Swoją działalność zaczynaliśmy jako mały warsztat rzemieślniczy po to, by móc stać się dzisiaj znaczącym zakładem zatrudniającym ponad 300 osób, z kilkoma lokalizacjami i około 40 tys. metrami kwadratowymi powierzchni. Obecnie wytwarzamy wiele skomplikowanych produktów dla różnych sektorów przemysłu i eksportujemy je do wielu, wielu krajów, a w naszym Stalowym Centrum Serwisowym przetwarzamy obecnie niemal 200 tysięcy ton stali rocznie. Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez Was, naszych zaangażowanych współpracowników, bo to Wasza wiara, inicjatywa i pracowitość wielokrotnie nadawały kierunek strategii firmy i były wielokrotnie motorem napędowym naszego ciągłego rozwoju. Bez pracy Waszych rąk i wszelakich innych umiejętności nie bylibyśmy w stanie tego dokonać i nie stworzylibyśmy tego dzieła, które dziś możemy śmiało nazwać Grupą RBB. Wszyscy razem tworzymy naszą firmę i dumni jesteśmy z faktu, że są wśród nas także pracownicy z Ukrainy, Indii, Bangladeszu oraz innych kierunków świata. Cieszymy się, że wśród naszej załogi produkcyjnej jest coraz więcej pań. Są wśród nas osoby, które pracują bardzo długo, bo kilkadziesiąt lat, ale są też osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z RBB. (....)  Wierzymy, że z takim zespołem czeka nas jeszcze wielu pięknych rocznic i powodów do świętowania - podkreślił Włodzimierz Borusiak. 

Jubileusz RBB Stal w Jarocinie 

Kilkudziesięciu pracownikom z najdłuższym, ponad 20-letnim stażem zostały wręczone nagrody. Z uwagi na ogromną załogę - trudno było nawet ująć wszystkich razem na jubileuszowym zdjęciu.

Również pracownicy przygotowali specjalne podziękowania dla właścicieli firmy. Osobne wyrazy wdzięczności przekazała także przedstawicielka ukraińskich pracowników, która podziękowała za wszelką pomoc okazaną w obliczu wojny, która dotknęła ich kraj. Sami pracownicy w prywatnych rozmowach chwalili warunki, jakie stwarza firma.

"Dobrze płacą i na czas, a to jest najważniejsze, szczególnie teraz w tych niepewnych czasach" - podkreślali.

65-lecie RBB Stal i zbiórka na rehabilitację Niny

Taka uroczystość, jak ta sobotnia, organizowana jest przez RBB co pięć lat.  Jak poinformował prowadzący imprezę, cały dochód z jubileuszowej zabawy zostanie przeznaczony na rehabilitację Niny. Oprócz poczęstunku i zabawy tanecznej oraz koncertu zespołu "Lemon" były też zabawy integracyjne i losowanie nagród rzeczowych. Można było spróbować swoich sił w zawodach sumo w specjalnych kostiumach czy zagrać w "piłkarzyki" na specjalnym dmuchanym boisku.

Każda z tych rozrywek wywołała wiele radości, nie tylko wśród zawodników, ale i wśród obserwujących potyczki. Dużo śmiechu było też przy fotobudce. Najpierw nieśmiało, ale później coraz odważniej pary zaczęły zapełniać parkiet w hali Jarocin Sport. Z uwagi na dużą liczbę uczestników - około 500 osób - uroczystość jubileuszowa została zorganizowana w tej części, w której w sezonie zimowym znajduje się lodowisko.

Pojawienie się gwiazdy wieczoru przyjęte zostało bardzo entuzjastycznie. Szczególnie panie śpiewały wraz z Igorem Herbutem znane przeboje grupy "Lemon". Nie obyło się też bez kilku bisów.      

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy