Gwałtowny wzrost temperatur przełożył się zwiększone zużycie wody z gminnej sieci wodociągowej. Aby uniknąć krytycznych spadków ciśnienia lub przerw w dostawach, kluczowe jest odpowiedzialne działanie wszystkich mieszkańców. Urzędnicy podkreślają, że priorytetem jest zabezpieczenie wody do picia, przygotowywania posiłków oraz celów higienicznych.
Czego należy unikać?
W celu zapewnienia ciągłości dostaw, władze gminy Kotlin proszą o rezygnację z czynności, które generują największe, dodatkowe zużycie. W szczególności urzędnicy zaapelowali o zaprzestanie:
- podlewania trawników, ogrodów oraz przydomowych terenów zielonych,
- napełniania basenów oraz oczek wodnych,
- mycia samochodów,
- czyszczenia posesji, chodników oraz elewacji budynków,
- innych działań powodujących nadmierny pobór wody.
Krytyczne godziny poboru
Szczególnie ważna jest dyscyplina w godzinach największego obciążenia sieci, czyli od godz. 6:00 do 22:00. To właśnie w tym czasie dochodzi do największego ryzyka destabilizacji systemu.
Państwa współpraca i zrozumienie pozwolą na utrzymanie stabilnych dostaw wody dla wszystkich odbiorców oraz uniknięcie spadków ciśnienia w sieci wodociągowej. Dziękujemy za wyrozumiałość i stosowanie się do powyższych zaleceń - podsumowuje w swoim komunikacie urząd gminy Kotlin.
Komentarze (0)