Reklama

Dzisiaj wybiorą nowego szefa rady powiatu

Opublikowano:
Autor:

Dzisiaj wybiorą nowego szefa rady powiatu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Za pół godziny w ratuszu rozpocznie się sesja Rady Powiatu. Na posiedzeniu zostanie przyjęta rezygnacja dotychczasowego przewodniczącego rady Karola Matuszaka, który w końcu marca podał się do dymisji.

Kto może zająć jego miejsce? Jak dowiedział się portal nieoficjalnie, większość w radzie chce poprzeć Jana Szczerbania z PiS, które pozostaje w koalicji z rządzącą Ziemią Jarocińską.

- Wczoraj w tym temacie zapadły ustalenia klubowe. Jest kandydat ale proszę przyjść na sesję i wszystko będzie jasne - ucina pytania o wybory starosta Bartosz Walczak. Z niepotwierdzonego źrodła wiadomo, że  kontrkandydatem radnego PiS-u, popieranym przez szefostwo ZJ, był radny Leszek Bajda. Ten ostatni może zastąpić Szczerbania na stanowisku zastępcy.

- Będzie Jasiu. To po odejściu PSL-u wydaje się naturalne - komentuje jeden z lokalnych działaczy.

Radni wybiorą też nowego członka zarządu w miejsce Teodora Grobelnego (PSL). Szczerbań jest radnym powiatowym kolejną kadencję z rzędu. W poprzedniej kadencji należał do klubu ZJ.

- Jak wybiorą to będę. Znacie mnie i póki co, nie chce tego komentować – powiedział nam w rozmowie telefonicznej radny Szczerbań.

[AKTUALIZACJA 17:16]

Zgodnie z naszymi informacjami nowym przewodniczącym Rady Powiatu został Jan Szczerbań. Rada wybrała go jednogłośnie. Do prezydium rady wszedł też radny Leszek Bajda.

Już wkrótce u nas wideorelacja. O przetasowaniach we władzach powiatu rownież w Gazecie Jarocińskiej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE