Reklama

Dzisiaj w Jarocinie Marsz dla autyzmu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum jarocinska.pl

Dzisiaj w Jarocinie Marsz dla autyzmu - Zdjęcie główne

Dzisiaj w Jarocinie Marsz dla autyzmu | foto Archiwum jarocinska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj w Jarocinie Marsz dla autyzmu.

Reklama

W sobotę przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  Dzisiaj w Jarocinie odbędzie się Marsz dla autyzmu.

 Co to jest autyzm? 

Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym - z ludźmi i otoczeniem. Uważa się, że jest to zaburzenie dotyczące mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. Jednak mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została dotąd w pełni poznana.  Pierwsze objawy ujawniają się już na etapie okresu dziecięcego i trwają tak naprawdę do końca życia. Autyzm cechuje brak reakcji ze strony dziecka na polecenia, brak zabawy z rówieśnikami, trudności z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy. Dziecko autystyczne zamyka się w swoim świecie, przez co dochodzi do całościowego zaburzenia rozwoju.
Wczoraj zorganizowano "Ukraiński obiad" z myślą o uczniach ze spektrum autyzmu. Udało się zebrać 5.161,10 zł. Pieniądze będą przeznaczone na  dofinansowanie zakupu interaktywnego monitora do komunikacji niewerbalnej dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.    

Dzisiaj w Jarocinie Marsz dla autyzmu

Jak co roku, Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie organizuje Marsz dla Autyzmu Grupa wyruszy dzisiaj o godz. 10.30 sprzed budynku szkoły przy ul. Szubianki. Zakończenie akcji zaplanowano na polanie przed pałacem Radolińskich. Każdy się może dołączyć.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy