Reklama

Dziewięć ulic już zrobionych, pozostało jeszcze pięć [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 29 października 2019 09:06
Autor:

Dziewięć ulic już zrobionych, pozostało jeszcze pięć [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Już półtora roku trwają pracę na osiedlu Kopernika w Jarocinie. Odbywa się tam budowa nowych sieci - wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej. Praktycznie każda ulica została rozkopana. Mieszkańcy musieli się wykazać dużą wyrozumiałością, bo praktycznie każdego dnia borykali się z utrudnieniami. Jest jednak „światełko w tunelu”.

 

 

Osiedle Kopernika w Jarocinie zostało praktycznie przewrócone do góry nogami. Wykonywana jest tam największa w historii tego rejonu miasta inwestycja - przebudowa infrastruktury naziemnej i podziemnej.

 

 

Roboty rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku. Przez ten czas pobudowana została cała zaplanowana sieć wodociągowa z przyłączami.

 

 

[nowa droga prawie gotowa - więcej na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Na ukończeniu jest także kanalizacja sanitarna i deszczowa z przyłączami.

 

 

- Dobiegają końca prace instalacyjne kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicy Marcinkowskiego - na odcinku od alei Niepodległości do ulicy Kopernika - wyjaśnia Remigiusz Nowojewski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

 

 

Na części dróg wykonano już nawierzchnię asfaltową, chodniki, ścieżkami rowerowymi i parkingami przy ulicach: Staszica - od Niepodległości do toru kolejowego, Cichej - od Niepodległości do Kopernika, Chopina, Kopernika, Konopnickiej, Marcinkowskiego - od Staszica do końca ulicy, Broniewskiego, Estkowskiego - od Staszica (ślepy odcinek) oraz przy ulicach wokół cmentarza.

 

 

[Jarocin liderem inwestycji - szczegóły TUTAJ]

 

 

W trakcie są jeszcze prac przy pięciu ulicach: Cichej - od Konopnickiej do końca, Estkowskiego - od Staszica do Broniewskiego, Matejki, Staszica - za przejazdem kolejowym do końca oraz Marcinkowskiego - od Niepodległości do ul. Staszica.

 

 

Efektem końcowym prac na tych odcinkach będzie wykonanie nawierzchni asfaltowej na ulicach, zagospodarowanie zielenią oraz oznakowanie.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -2

    stara bajka

    Czy zostanie przekroczony czas rozgrzebania 1000-lecia wskutek "sławnych" prac tam prowadzonych dawniej ? Pytanie wydaje się retoryczne, bo chyba wszystko zależy od tego ile do wyborów?

  • 2 lata temu | ocena +3 / -2

    Michu

    1.5 roku z kilkoma ulicami się męczyć brak słów, ja już myślałem że koncza, a spece Andrzeja jeszcze w polu