Reklama

Dzień Edukacji Narodowej. Kto dostanie nagrodę od burmistrza?

Opublikowano:
Autor:

Dzień Edukacji Narodowej. Kto dostanie nagrodę od burmistrza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzisiaj obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela. Po ubiegłorocznych przekształceniach w oświacie, Jarocin nie jest uznawany za miejsce, szczególnie przyjazne środowisku pedagogicznemu. A jednak dzisiaj spora grupa nauczycieli może liczyć na docenienie ze strony władz. Dla wielu nie skończy się na słowie „dziękuję”.

Magistrat przypomina przy okazji, że w lipcu rada miejska podjęta uchwałę w sprawie kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez gminę. Wprowadziła ona w życie nowe zasady opiniowania wniosków o przyznanie nagrody burmistrza i zmienione kryteria ich przyznawania. Komisje złożone były z rodziców i przedstawicieli samorządu.

- Niezwykle istotny był głos rodziców. Rodzice przedstawili swoje spostrzeżenia dotyczące zgłaszania kandydatur o nagrodę burmistrza oraz kryteriów przyznawania nagród. Jeden z rodziców zaproponował, aby kandydatury nauczycieli do nagrody mogli przedstawiać również uczniowie klas VI szkół podstawowych i III gimnazjów poprzez głosowanie za pomocą internetu. Nauczyciel, z danej szkoły który uzyskałby najwyższą liczbę głosów i zyskał poparcie i sympatię uczniów miałby prawo ubiegać się o nagrodę - informuje Kancelaria Burmistrza. -   Wcześniej poproszono również przedstawicieli instytucji i organizacji prowadzących edukację kulturalną o pomoc w wytypowaniu nauczycieli szczególnie zaangażowanych w edukację kulturalną. Propozycje te zostały uwzględnione również przy typowaniu nauczycieli do nagród z inicjatywy burmistrza.

Dzisiaj nagrody finansowe otrzyma 26 wyróżniających się nauczycieli (dyrektorzy złożyli 24 wnioski). Dziesięciorgu z nich docenił burmistrz Adam Pawlicki. Łączna pula nagród to ponad 70 tys. zł. Osobno pedagogów mogą też uhonorować poszczególni dyrektorzy.

Gminne obchodny Dnia Edukacji rozpoczną się o godz. 12.00 w Mieszkowie, gdzie przy okazji zostanie otwarta nowa sala gimnastyczna.   

[AKTUALIZACJA 15.30]

ZOBACZCIE FOTORELACJĘ z dzisiejszej uroczystości w Mieszkowie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE