Reklama

Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miejska wnioskowała o... przebudowę przejścia dla pieszych

Opublikowano:
Autor:

Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miejska wnioskowała o... przebudowę przejścia dla pieszych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Przejście dla pieszych przy ul. T. Kościuszki, na wysokości sali gimnastycznej, zostanie wywyższone i będzie pełniło jednocześnie funkcję progu zwalniającego. Burmistrz przychylił się do uchwały Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jarocinie sprzed kilkunastu dni. Koszt realizacji zadania szacowany jest na ok. 12.000 zł.

 

 

 

Z okazji Dnia Dziecka 30 maja obradowała Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miejska złożona z reprezentantów uczniów szkół z gminy Jarocin. Jedna z podjętych uchwał dotyczyła konieczności przebudowy przejścia dla pieszych przy ul. T. Kościuszki, na wysokości sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. Przejście zostało utworzone w ubiegłym roku, po wybudowaniu ulicy Mariana Poznańskiego łączącej ulice Kościuszki i Kilińskiego. Wielu kierowców nie zachowuje należytej ostrożności w tym miejscu. Często tuż przed zebrą zmieniają pas ruchu z prawego na lewy, aby zdążyć przejechać na zielonym świetle skrzyżowanie z Al. Niepodległości. Zdarza się też, że kierowca na jednym z pasów zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić oczekujących pieszych, ale tak samo nie postępuje kierowca jadący drugim pasem. Stwarza to zagrożenie potrącenia przechodniów.

 

W czwartek 13 czerwca odbyło się robocze spotkanie młodych radnych z dyrektorami szkół w sprawie realizacji podjętych uchwał. Pojawił się także burmistrz Adam Pawlicki. - Wskazaliście, że przejście przy ul. T. Kościuszki przy Szkole Podstawowej nr 2 byłoby bardziej bezpieczne, gdyby było wywyższone i jednocześnie pełniłoby funkcję progu zwalniającego. Przeanalizowałem zgłoszoną propozycję pod względem zasadności realizacji. Rozmawiałem o tym z panią dyrektor szkoły nr 2. Zrobiliśmy analizę kosztów i doszedłem do wniosku, że jest to inwestycja potrzebna, bo nie ma nic ważniejszego niż wasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie. W wakacje wykonamy przebudowę tego przejścia - poinformował młodych radnych burmistrz. Koszt realizacji zadania szacowany jest na ok. 12.000 zł.

 

 

Radni dyskutowali również na temat wymiany międzynarodowej szkół, potrzeb inwestycyjnych placówek w zakresie sprzętu informatycznego i bazy sportowej, a także tworzenia miejsc spotkań dla młodzieży m. in w JOK Jarocin i nowej bibliotece na rynku. Obrady były transmitowane w internecie. Zapis dyskusji znajduje się tutaj: https://esesja.tv/transmisja/1169/nagranie-z-obrad-dziecieco-mlodziezowej-sesji-rady-miejskiej-w-dniu-czwartek-13-czerwca-2019r.htm

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE