Reklama

Reklama

Dwa razy po 45 tysięcy złotych dla naszych szkół

Opublikowano: czw, 1 paź 2020 11:57
Autor:

Dwa razy po 45 tysięcy złotych dla naszych szkół  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało spore wsparcie finansowe na działania związane z ochroną środowiska. Beneficjentami będą dwie nasze szkoły średnie.

 

Okazuje się, że województwo wielkopolskie należy do najbardziej suchych obszarów kraju przy jednoczesnym wysoko rozwiniętym rolnictwie, a więc dbanie o każdą możliwą do pozyskania wodę jest szczególnie ważne.

 

Nasz region charakteryzuje się specyficznymi warunkami hydrologicznymi. Kluczowym problemem środowiskowym jest utrzymujący się niedobór wód powierzchniowych i podziemnych prowadzący do suszy. Zjawisko to powtarza się od kilku lat cyklicznie w Wielkopolsce.

 

Wychodząc naprzeciw problemom związanym z niedoborem wody w naszym regionie, zarząd województwa wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

 

Wsparcie pochodzi z programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej, służących celom kulturowym, edukacyjnym, zdrowotnym lub przeciwpożarowym na terenie Województwa Wielkopolskiego w celu nawadniania terenów zielonych „Deszczówka”.

 

Dofinansowanie z tego programu otrzymał miedzy innymi Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie. Szkoła otrzyma ponad 45 tysięcy złotych na zamontowanie zbiornika na wodę deszczową.

 

To nie wszystko. Kolejne ponad 45 tysięcy złotych trafi do Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

 

Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i zostaną przeznaczone na urządzenie pracowni dydaktycznej o tematyce ekologicznej.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.