Reklama

Reklama

Druhom z jarocińskiej OSP będzie się łatwiej manewrowało

Opublikowano: czw, 19 lis 2020 13:50
Autor:

Druhom z jarocińskiej OSP będzie się łatwiej manewrowało - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

OSP Jarocin. Straż pożarna. Akcja ratowniczo-gaśnicza. Plan manewrowy. Stan gotowości bojowej. Przed budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie prawdziwa rewolucja. Zrywane są stare płyty betonowe i wykonywane wykopy. Co się tam dzieje?

 

Otóż trwa tam modernizacja placu menewrowego. Stare „kanoldy”, które dotychczas wypełniały miejsce przed budynkiem strażnicy są usuwane. Wkrótce zastąpi je nowa nawierzchnia z kostki brukowej. Wykonana będzie także dodatkowa instalacja burzowa.

 

Ma to przede wszystkim poprawić sprawność i stan gotowości bojowej strażaków w czasie wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych. Jarocińska jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

To jednak nie wszystko. Na co dzień plac wykorzystywany jest także do czyszczenia i konserwacji specjalistycznego sprzętu i pojazdów po zakończonych działaniach.

 

- Ze względu na duże natężenie ruchu pojazdów prywatnych, remont placu znacznie poprawi warunki bezpieczeństwa podczas poruszania się pojazdów pożarniczych - wyjaśnia Maciej Kaliszak, komendant gminny ochrony przeciwpożarowej.

 

 

Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 60 tysięcy złotych. Największą część tej kwoty - 38 tysięcy złotych przekazała gmina Jarocin. Dołożyły się także Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej - 18 tysięcy złotych oraz jarocińska OSP - 4 tysiące złotych.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +3 / -1

    05-R

    cały ten plac mogli by naprawić