Reklama

Druhna Laura nie żyje. "Stokrotka, która była iskierką". Harcerskie środowisko pogrążone w smutku

Opublikowano: wt, 4 kwi 2017 16:35
Autor:

Druhna Laura nie żyje. "Stokrotka, która była iskierką". Harcerskie środowisko pogrążone w smutku  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wczoraj po południu na Ziemię Jarocińską dotarła smutna informacja. W szpitalu w Poznaniu zmarła 17-letnia Laura Biernacka, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Jarocinie i harcerka.  

Druhna należała do DH im. Św. Jana Pawła II z Kotlina. Nazywano ją „Stokrotka”. Społecznie pracowała między innymi w jadłodajni u ojców Franciszkanów.

Całe nasze lokalne środowisko harcerskie pogrążone jest w rozpaczy. - Zawsze wesoła, uśmiechnięta, niezwykle aktywna, pogodna, skora do pomocy innym - tak ją zapamiętamy -  mówi Mikołaj Łyskawka, pierwszy drużynowy harcerki. - Zawsze wspierała innych, prowadziła swój zastęp harcerzy, była zastępową. Naprawdę osoba otwarta na wszystkich. Do tego nie szczędziła prywatnego czasu na społeczne inicjatywy.   

Zadebiutowała jako „Stokrotka” na Festiwalu Piosenki Harcerskiej.

- Nigdy jej nie widziałem smutnej, była pełna życia, zawsze było jej wszędzie pełno, zawsze zaangażowana. To ona rozpalała w nas cały zapał do działania harcerskiego, była naszą iskierką i zawsze będzie - mówi Norbert Goliński, przyjaciel i druh ZHP Jarocin.   

„Drodzy Rodzice Zuchów i Harcerzy, Przyjaciele naszego Hufca.
Zwracamy się do Was z przykrą informacją - Druhna Laura Biernacka, harcerka 11 DH im. Św. Jana Pawła II z Kotlina rozpoczęła dzisiaj swoją służbę bliżej Boga. Łącząc się w bólu z Rodzicami Laury, składamy wyrazy głębokiego współczucia” - napisano na fanpage społecznościowym harcerzy.

...nie żyjemy, aby umierać, ale umieramy, aby żyć wiecznie...

Ruch Przyjaciół Harcerstwa, w imieniu wszystkich Rodziców Zuchów i Harcerzy, pożegna Druhnę Laurę w najbliższy piątek, o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Kotlinie.

Laurę żegna również społeczność szkolna ZSP nr 1 w Jarocinie. „Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami...” - napisano na stronie szkoły.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE