Reklama

Droga Hilarów-Wola Książęca kończy się bez połączenia z inną trasą

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowo wybudowana droga powiatowa Hilarów-Wola Książęca kończy się bez połączenia z inną trasą. Dopiero po pokonaniu kilkunastu metrów po gruncie kierowcy wjeżdżają na asfalt na drodze gminnej. Kiedy

Reklama

To pytanie nurtuje jednego z mieszkańców Woli Książęcej (gm. Kotlin).

- Droga między Hilarowem, a Wolą Książęcą jest nowo wybudowana, a jakby niedokończona na kilkudziesięciu  metrowym odcinku. W czerwcu skończyli roboty i nic dalej się nie dzieje w tej kwestii. W Woli za zakrętem droga się kończy jakby była urwana -  mówi nasz Czytelnik.


W lipcu oficjalnie oddano do użytku prawie 3-kilometrowy odcinek, którego półtora kilometra było gruntówką. W ramach inwestycji na całej długości położony został nowy asfalt. Poza tym w Hilarowie powstał chodnik z kostki brukowej, a na odcinku 873 metrów ułożono kanalizację deszczową. Koszt zadania wyniósł 5,35 mln zł. Powiat pozyskał na ten cel 3 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dołożyły się także gmina Jarocin i gmin a Kotlin, na terenie których położona jest część drogi.

Droga Hilarów-Wola Książęca kończy się bez połączenia z inną trasą

Problem w tym, że kierowcy jadąc od Hilarowa, nagle na zakręcie w Woli Książęcej wjeżdżają na drogę gruntową. Po przejechaniu kilkunastu metrów jest dopiero asfalt ale już na drodze gminnej. Gruntówka należy do gminy Kotlin. Wójt twierdzi, że ten odcinek zostanie wykonany w przyszłym roku. Na październikowej sesji radni zdecydowali, że ta inwestycja trafiła do wniosku gminy o dofinansowanie budowy dróg transportu rolniczego, który składa się do urzędu marszałkowskiego. Mirosław Paterczyk zapewnia, że ten feralny odcinek i część drogi prowadzącej na pola będzie miała nawierzchnię z masy bitumicznej - łącznie 200 metrów.  W tym samym wniosku znalazło się 500 metrów drogi w Wyszkach, która obecnie jest w tłuczniu.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy