Reklama

Dramatycznie wzrosły zaległości w opłatach za śmieci

Opublikowano:
Autor:

Dramatycznie wzrosły zaległości w opłatach za śmieci  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Coraz więcej mieszkańców gminy Kotlin nie płaci za śmieci.

 Gminy są odpowiedzialne za organizowanie i odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców. One też ustalają stawki, ale i egzekwują należności. Z danych udostępnionych przez kotlińskich urzędników wynika, że coraz więcej ludzi nie płaci za odbiór śmieci. W ciągu pierwszego półrocza nieuregulowane należności wzrosły o blisko 64 tys. zł, a ośmiu miesięcy prawie 67 tys. zł. Zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że od stycznia tego roku opłaty podniesiono z 9 do 21 zł od osoby.

 

- Zaległości rosną systematycznie. Wysyłamy upomnienia, sprawy są kierowane do komornika. Myślę, że wzrost też jest spowodowany podwyżką opłat. Wiadomo, że jeżeli wzrasta kwota opłaty, to automatycznie zaległości idą w górę - ocenia Alicja Andrzejewska, skarbnik gminy Kotlin.

 

Jej zdaniem do takiej sytuacji mogły się przyczynić także obostrzeniami związanymi z pandemią.

 

- Wysyłaliśmy upomnienia do dłużników, ale było wstrzymane prowadzenie egzekucji. Liczę, że do końca roku uda się trochę spłacić - ocenia urzędniczka.

 

Jednocześnie ubolewa, że społeczeństwo za obciążenia związane z gospodarką śmieciową obarcza samorządy.

- My jesteśmy zobowiązani do realizacji polityki państwa. Przepisy nakładają na nas określone zadania - wyjaśnia skarbniczka.

 

Z kolei wójt Kotlina Mirosław Paterczyk zapowiada ze samorząd będzie egzekwował należności. Ktoś kto lekceważąco podchodzi do sprawy, to musi się liczyć z dodatkowymi kosztami.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE