Reklama

Dożynki rolników gminy Jarocin inaczej niż zawsze

Opublikowano:
Autor:

Dożynki rolników gminy Jarocin inaczej niż zawsze   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Takiego podziękowania za plony, jak w tym roku do tej pory jeszcze nie było. Epidemia koronawirusa zmieniła wiele sfer naszego życia. Wprowadzone w związku z tym ograniczenia dotyczą między innymi imprez masowych. Co zatem z dożynkami rolników gminy Jarocin - burmistrz podjął decyzję.

 

Tradycyjnie w sierpniu każdego roku rolnicy świętują zakończenie żniw. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku jarocińskie dożynki gminne były połączone z dożynkami powiatowymi i odbyły się w Radlinie [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

Były podziękowania za plony, wszyscy dzielili się świeżo upieczonym chlebem, były tańce, przyśpiewki i wspólna zabawa do białego rana. W tym roku takie obchody to duże ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

 

W związku z tym burmistrz Jarocina podjął trudną decyzję i odwołał tegoroczne gminne święto planów.

 

Zwrócił się jednak do wszystkich mieszkańców wsi za pośrednictwem internetu.

 

„Wszystkim Rolnikom Gminy Jarocin i osobom ich wspierającym ślę serdeczne gratulacje za zebrane plony i dziękuję za całoroczny trud. To dzięki Waszej pracy, zmaganiu z przeciwnościami natury i kłopotami dnia powszedniego nie brakuje chleba na naszych stołach. Drodzy Rolnicy, życzę, aby zdrowie Wam dopisywało, a wszelka pomyślność nie opuszczała. Wszystkiego dobrego! ” - napisał Adam Pawlicki na swoim profilu w mediach społecznościowych.

 

 

List o podobnej treści od burmistrza Jarocin ma trafić także do każdego z 23 sołectw naszej gminy.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE