Reklama

Dofinansowanie do transportu publicznego w gminie Żerków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Szkoła Podstawowa Żerków

Dofinansowanie do transportu publicznego w gminie Żerków - Zdjęcie główne

foto Szkoła Podstawowa Żerków

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda Wielkopolski dopłaci ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych do linii autobusowych kursujących na terenie gminy Żerków.

Reklama

30 stycznia 2023 r. burmistrz miasta i gminy Żerków podpisał z wojewodą wielkopolskim umowę o objęciu w tym roku dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych przewozów na terenie gminy Żerków. Gmina na realizację projektu o charakterze użyteczności publicznej pozyskała dofinansowanie z FRPA w wysokości 329.573,10 złotych.

Głównym celem projektu jest uruchomienie trzech linii autobusowych na terenie gminy Żerków (H1, A1 i B1) - w miejscowościach gdzie występowały najpilniejsze potrzeby komunikacyjne, tak aby mieszkańcy mieli możliwość dotarcia środkami transportu publicznego do pracy oraz szkoły.

Jak informuje żerkowski magistrat, kursy odbywają się od początku roku. Przewoźnikiem w przypadku wszystkich trzech linii jest firma Usługi Transportowe Eugeniusz Grzelak.

Jak przebiegają linie autobusowe?

Linia H1:

Parzewnia I - Lisew I - Żerków I - Żerków II Rynek - Bieździadów I - Bieździadów II - Bieździadów III - Chrzan I - Chrzan II - Chrzan III - Chrzan IV - Stęgosz - Stęgosz I - Stęgosz II - Stęgosz III - Pawłowice I - Pawłowice II - Żerków II Rynek - Żerków I - Lisew I - Parzewnia I.

Linia A1:

Parzewnia I - Lisew II - Lisew I - Żerków I - Żerków II Rynek - Żółków - Podlesie - Rogaszyce - Żerniki I - Żerniki II - Żerniki szkolny - Żerniki III - Miniszew - Prusinów - Dobieszczyzna I - Dobieszczyzna II - Dobieszczyzna I - Dobieszczyzna Glinki - Kamień - Ludwinów - Żółków I - Żerków POM - Żerków II Rynek - Żerków I - Lisew I - Lisew II.

Linia B1:

Parzewnia I - Lisew I - Żerków I - Żerków II Rynek - Żerków III - Rozmarynów I - Brzóstków I - Śmiełów I - Szczonów I - Pogorzelica I - Paruchów I - Paruchów II - Paruchów III - Komorze P. III - Komorze P. II - Komorze P. I - Chwałów I - Komorze P. I - Przybysław II - Przybysław I - Raszewy III - Raszewy II - Raszewy I - Żerków V - Żerkow II Rynek - Żerków I - Lisew I - Parzewnia I.

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy