Reklama

Reklama

Dlaczego „Senior” został lepiej oceniony, choć nie miał kadry? - Nie wiem

Opublikowano: sob, 27 maj 2017 14:51
Autor:

Dlaczego „Senior” został lepiej oceniony, choć nie miał kadry? - Nie wiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Jarocinie bada postępowanie konkursowe dotyczące usług opiekuńczych, które w końcu ubiegłego roku ogłosiła gmina Jarocin.    

Konkurs i jednocześnie prawie 2 milionową dotację od gminy wygrało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Senior. Decyzja komisji opiniującej obie oferty od początku budziła kontrowersje i pytania ze strony drugiego podmiotu - Polskiego Czerwonego Krzyża (o sprawie szeroko pisała Gazeta Jarocińska).

W końcu Wielkopolski Odział PCK poinformował rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych o możliwości naruszenia dyscypliny finansów publicznych przez burmistrza Jarocina. 

Komisja konkursowa przyznała stowarzyszeniu Senior maksymalną ilość punktów za doświadczenie i posiadaną kadrę, choć jak wynika z analizy dokumentów, organizacja powstała tuż przed samym konkursem,  a personelu w momencie składania oferty nie posiadała.

Oto zapis fragmentu posiedzenia, w którym uczestniczył między innymi dyrektor MGOPS-u Igor Armon i część członków komisji konkursowej [CAŁOŚĆ - ZOBACZ WIDEO]

Radna Katarzyna Szymkowiak (PSL): Jakie projekty Stowarzyszenie Senior realizowało do momentu złożenia wniosku.

Igor Armon: To stowarzyszenie powstało pod koniec roku 2016 i z mojej informacji, jaką uzyskuję, z tego, co wiem, to nie startowało wcześniej ewentualnie w żadnych konkursach.

Szymkowiak: Panie przewodniczący w tym momencie składam wniosek, abyśmy od każdego członka komisji konkursowej otrzymali informacje na piśmie, dlaczego - tutaj w dwóch przypadkach konkretnie - członkowie komisji konkursowej, przyznali tak wysoką ilość punktów, jeżeli tutaj mamy informacje, że za doświadczenie 1-5 lat mamy maksymalnie 5 punktów. Czyli w mojej ocenie, to stowarzyszanie nie powinno dostać więcej punktów jak 10.  Chciałabym, aby członkowie komisji na piśmie uzasadnili nam taką punktację.

Kolejne pytanie - chodzi o to, żeby ludziom uzmysłowić, że to stowarzyszenie powstało w 2016 roku, na końcu roku, także doświadczenie tego stowarzyszenia jest żadne.  

Kolejne pytanie - ilu pracowników zatrudniało stowarzyszenie na moment składania wniosków.

 

Przewodniczący Jan Krakowiak (ZJ): Te pytania otrzymają odpowiedź, myślę że na następnym posiedzeniu 29.  

 

Katarzyna Szymkowiak: Mamy tutaj członków komisji, więc ja nie rozumiem, dlaczego na następnym posiedzeniu. Prosiłabym, żeby te odpowiedzi padały.

 

Krakowiak: Dajmy wszystkim czas na precyzyjne określenie się i ustosunkowanie do zadawanych pytań. Bardzo bym prosił pani Kasiu o cierpliwość.

 

Armon: Na tę chwilę nie jestem w stanie pani odpowiedzieć, ponieważ nie pamiętam, co było zawarte w ofercie, muszę się z tym zapoznać. Na poniedziałek jesteśmy w  stanie przygotować te odpowiedzi.

 

Komisja wróci do sprawy w poniedziałek. Wtedy radni mają wysłuchać też opinii prawnej, ktora miała być już gotowa na czwartek 25 maja.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (15)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +9 / -7

  zdezorientowany

  o to prawie jak MIŚ miro$ławnego, łysego, kulek, i mokrej szmaty

 • 5 lat temu | ocena +25 / -19

  ...

  Brawo Pani Kasiu. Pani jako jedyna odrobiła zadanie domowe i przygotowała się na posiedzenie KR. Pozostali sprawiają wrażenie jakby ich wyrwano z głębokiego snu - zupełnie nie wiedzą co mówią, a przecież co niektórzy jak najbardziej powinni.

 • 5 lat temu | ocena +34 / -24

  K.......

  Mam nadzieję że sprawiedliwość wygra i PCK z powrotem będzie świadczyć usługi opiekuńcze. Bo jak ludzie pozbawieni jakichkolwiek zasad mogą się tym zajmować.

 • 5 lat temu | ocena +34 / -18

  Info

  No to jest oczywiste że ten przetarg był ustawiony. Próbowali zamieść sprawę pod dywan. Senior przed ogłoszeniem oficjalnych wyników już wiedział że wygrał.

 • 5 lat temu | ocena +24 / -17

  Obserwator

  ZA TAKIE PRZEKRĘTY JUŻ DAWNO POWINNO SIĘ KIEROWNICTWO ZJ PODAĆ DO DYMISJI

 • 5 lat temu | ocena +28 / -19

  Janek

  Igor to przydupas opalonego za to powinien wylecieć z pracy. A tak na marginesie jak to możliwe ze jego zona w jok wigor pielęgniarka. Rodzina na swoim dorabiają się za gminne pieniądze. Wstydź się Igorek!!!!

 • 5 lat temu | ocena +48 / -17

  układ zamknięty

  Konsultacje weekendowe u adama i w poniedziałek będą wiedzieli co powiedzieć

 • 5 lat temu | ocena +48 / -20

  Sitwa zajela Jarocin

  Dlaczego Senior wygrał? Bo ktos to ustawil od poczatku do konca zeby Senior wygrał . Ten ktos jest teraz grubszy i jego prowadzacy tez O pare zlotych. Ale dlaczego rada ZJ i Skazany za.. na to pozwolili?

 • 5 lat temu | ocena +43 / -14

  m.....

  Do poniedziałku to im burmistrz podyktuje co mają napisać. Dlaczego to jest odwlekane. Za tą zwłokę powinni już zostać ukarani. Wciąż tylko kręcą. Trzeba z tym zrobić porządek.

 • 5 lat temu | ocena +52 / -32

  jarocinianka

  Tak trzymać pani Szymkowiak. Niech się pani bierze za tych oszustów.