Reklama

Pasażerowie zgłaszają problem z nowym z rozkładem jazdy PKP. Nie zawsze dojedziesz z Krotoszyna do Jarocina

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Pasażerowie zgłaszają problem z nowym z rozkładem jazdy PKP. Nie zawsze dojedziesz z Krotoszyna do Jarocina - Zdjęcie główne

Połączenia kolejowe z Jarocina do Krotoszyna zawieszone | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Jarocin i Krotoszyn dzieli tylko ok. 30 km. Tymczasem podróżowanie pomiędzy tymi miejscowościami innym środkiem transportu niż samochód graniczy z cudem. Autobusy wycofano już dawno, a PKP rezygnuje z kolejnych połączeń.

„W momencie wprowadzenia nowego rozkładu jazdy pociągów dnia 13.12.2020 z stacji kolejowej w Jarocinie od godziny 21:10 do godziny 15:34 dnia następnego nie ma żadnej możliwości dojazdu w stronę stacji Krotoszyn. Mimo, że do Jarocina dojeżdża poznańska kolej metropolitalna, która oferowała we wcześniejszym rozkładzie dwa pociągi o godzinie 9:54/10:32 i 11:32 oraz która miała walczyć z tzw."wykluczeniem komunikacyjnym" a połączeń zero" - napisała na naszą skrzynkę mailową jedna z czytelniczek.

 

Dodała również, że ludzie są oburzeni taką sytuacją. Tym bardziej ze nie ma żadnej innej możliwości dostania się do Krotoszyna, ponieważ autobusy też nie jeżdżą, mimo że to obie miejscowości dzieli tylko 30 km.

"Ale jednak nadal sporo osób i młodych i starszych jeździ do rodziny/lekarza, czy nawet do szkół (w czasach, kiedy nie było pandemii). Nie wspominając o tym że wiele osób zapewne chciałoby dojeżdżać pociągiem do pracy, ale to od zawsze było niemożliwe. Podobnie ze stacji Krotoszyn nie ma możliwości dojazdu do Poznania przez 10 godzin! Zostaje albo jechać wcześnie rano o 5 lub 7, bo później dopiero o godzinie 18 czy 20. Jaki jest powód tego problemu? Bo na pewno nie to, że "tymi pociagami nikt nie jeździł" - pyta pani Sandra.

 

Z Jarocina do Krotoszyna nie zawsze dojedziesz. Czytelniczka pyta, kolej odpowiada

 

Pytania wysłaliśmy do Kolei Wielkopolskich. Już kilka godzin później otrzymaliśmy odpowiedź od Beaty Wagner - starszego specjalisty z Wydział Promocji i Marketingu KW.

 

"W pełni rozumiemy zaniepokojenie podróżnych, jednak zaistniała sytuacja jest niezależna od naszych chęci zapewnienia większej liczby połączeń. Obostrzenia wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 spowodowały konieczność dokonywania przez przewoźników kolejowych zmian w rozkładzie jazdy pociągów. Ze względu na znaczny spadek liczby podróżnych (60-70 %) podjęta została decyzja o tymczasowym wstrzymaniu kursowania około 15% pociągów zaplanowanych w Rocznym Rozkładzie Jazdy 2020/2021 na każdej linii" - czytamy w mailu.

 

Zgodnie z harmonogramem prac zarządcy infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych rozkład jazdy 2020/2021 został podzielony na cykle. W pierwszym cyklu obowiązującym od 13.12.2020 – 13.03.2021 oferta została ograniczona o następujące pociągi:

• 77235 Krotoszyn 11:28 – Poznań Gł. 13:10

• 77780 Poznań Gł. 09:08 – Krotoszyn 10:48

 

Decyzja ta wynika to z wprowadzonych ograniczeń w przemieszczaniu się z jednoczesnym zdalnym nauczaniem na uczelniach i w szkołach ponadpodstawowych, a co za tym idzie z malejącej frekwencji w pociągach.

 

Z Jarocina do Krotoszyna nie zawsze dojedziesz. Czytelniczka pyta, kolej odpowiada

 

"Pomimo trudnej sytuacji podejmujemy wszelkie działania, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania transportu kolejowego, a pasażerom zaproponować dogodną ofertę oraz bezpieczeństwo podróżowania zgodnie z obecnymi wytycznymi, mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Zapewniamy, że przeprowadzane są codzienne badania frekwencji w pociągach, a przywrócenie połączeń do pełnej oferty RRJ 2020/2021 uzależnione będzie od zniesienia dotychczasowych obostrzeń i wzrostu popytu na przewozy" - zapewniła Beata Wagner.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy