Reklama

Nowy rozkład pociągów jest niepraktyczny? Koleje Wielkopolskie odpowiadają

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum portalu jarocińska.pl

Nowy rozkład pociągów jest niepraktyczny? Koleje Wielkopolskie odpowiadają - Zdjęcie główne

foto Archiwum portalu jarocińska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Z końcem sierpnia wszedł nowy rozkład jazdy pociągów. Okazuje się, że w większości jest on niepraktyczny zwłaszcza dla osób, które muszą dojechać do pracy czy szkoły.

Reklama

Z redakcją Gazety Jarocińskiej skontaktował się pan Franciszek

- Dnia 29.08.2021 weszła korekta rozkładu jazdy pociągów. W związku z powyższym pociąg, który wyjeżdżał z Poznania o godz. 6.42 został zlikwidowany. Wprowadzony został pociąg o godz. 5.44 i o godz. 7.28 z Poznania. Pierwszy przyjeżdża do Jarocina o godz. 6.47, a drugi o godz. 8.28. Pytanie ciśnie się na usta dla kogo te pociągi? Mieszkańcy Jarocina kończą pracę w Poznaniu o godz. 6.00 i muszą czekać. Uczniowie szkół w Jarocinie jadący od strony Poznania nie mogą dojechać na godz. 8.00. To dla kogo te pociągi ? - pyta nasz czytelnik.


W większości za rozkład jazdy, a co za tym idzie pociągi na naszym terenie, odpowiada spółka Koleje Wielkopolskie. Część połączeń dostarcza także firma PolRegio.

Nowy rozkład pociągów jest niepraktyczny? Co na zarzuty odpowiadają zainteresowane podmioty?

Próby kontaktu telefonicznego zarówno z jedną, jak i drugą firmą okazały się daremne, ponieważ nie udało nam się dodzwonić do żadnego z wymienionych wyżej podmiotów. Wysłaliśmy więc pytania drogą elektroniczną. Tu po kilku dniach oczekiwania udało nam się uzyskać odpowiedź od Kolei Wielkopolskich.

- Po ostatniej korekcie rozkładu jazdy żadne pociągi Kolei Wielkopolskich nie zostały zlikwidowane. Zmieniła się jedynie godzina odjazdu pociągu nr 77738, który przed 29 sierpnia odjeżdżał z Poznania do Kępna o 6:42, obecnie odjeżdża on o godzinie 7:28. W Jarocinie jest o godzinie 8:34. Przyczyną tak dużego przesunięcia czasowego tego pociągu są prace inwestycyjne prowadzone przez PKP PLK na powyższych szlakach oraz ograniczona dostępność krawędzi peronowych na stacji Poznań Główny, w związku z budową nowego peronu - tłumaczy Beata Wagner z Kolei Wielkopolskich.

Nowy rozkład pociągów jest niepraktyczny? Czy możemy spodziewać się zmian w rozkładach jazdy?

Jak udało nam się dowiedzieć najbliższa korekta rozkładu ma się ukazać 7 listopada, o czym, jak spółka zapowiada, poinformuje podróżujących z wyprzedzeniem.

- Zapewniamy, że na bieżąco analizujemy zapotrzebowanie oraz wnioski, które do nas napływają. Dostosowanie rozkładu jazdy do zmieniających się potrzeb jest możliwe na etapie konstrukcji nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie w grudniu tego roku. Ostateczny kształt rozkładu zależy jednak od wielu czynników, m.in. realizowanych prac remontowych - mówi nam Beata Wagner

Nowy rozkład pociągów jest niepraktyczny? Czy starostwo zamierza intreweniować?

W wiadomości do nas pan Franciszek napisał również:

- Próbowałem zainteresować tematem Starostwo Powiatowe w Jarocinie, ale brak odzewu - informuje czytelnik

W związku z taką informacją skontaktowaliśmy się ze starostwem powiatowym. Niestety przez cały tydzień nie udało nam się skontaktować w tej sprawie ze starostą. Będziemy wracać do tematu.

Obowiązujący rozkład pociągów, które kursują między innymi przez Jarocin znajdziesz [TUTAJ] i [TUTAJ]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy