Reklama

Lipa leży. Powiatowi urzędnicy zaskoczeni

Opublikowano:
Autor:

Lipa leży. Powiatowi urzędnicy zaskoczeni - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać

Od dwóch dni na drodze powiatowej z Góry do Wojciechowa (gm. Jaraczewo) leży powalona przez wiatr lipa. Korona drzewa zajmuje niemal całą połowę jezdni (zdjęcie). Zagrożenie jest tym większe, że wiatrołom znajduje się niemal na łuku drogi. Żeby ominąć leżące konary, kierowcy muszą zjechać na lewy pas, co powoduje kolejne zagrożenie.

- Zlikwidowali Zarząd Dróg Powiatowych, miało być oszczędniej i lepiej, a tymczasem, jak patrzę na to drzewo, to mam wrażenie, jakby ta droga nie miała administratora - denerwuje się jeden z kierowców, który zgłosił nam interwencję w tej sprawie.

Drogami po likwidacji ZDP zajmuje się Referat Drogowy, który funkcjonuje w strukturach Starostwa Powiatowego w Jarocinie. O sprawie poinformowaliśmy dzisiaj rano urzędników. - Dziękujemy za interwencję, bo jest pan pierwszą osobą, która zgłasza nam ta sprawę - zapewnia Beata Mąka, odpowiedzialna za kontakty z mediami w SP. Urzędniczka po rozpoznaniu sprawy oddzwoniła do naszego dziennikarza. - Na miejsce już pojechał nasz pracownik, ocenić sytuację.

[09:05]

Urzędnicy dotarli. - Okazuje się, że lipa rzeczywiście leży, na szczęście tylko gałęzie wystają na drogę i nie będzie potrzeba tam poważnej interwencji. Za chwilę ekipa usunie te konary - poinformowała Beata Mąka.  

[13:36]

- Przed chwilą firma, która usunie wiatrołom dzwoniła do nas, że zabierają się do pracy - poinformował portal Piotr Banaszak z Referatu DP SP w Jarocinie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE