Reklama

Jarocin. Rowerzyści boją się jeździć ścieżką. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Rowerzyści boją się jeździć ścieżką. Dlaczego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać

Kilka osób interweniowało w redakcji w sprawie ścieżki rowerowej na ul. Żerkowskiej w Jarocinie.

- Ta ścieżka kiedyś była szersza. Ostatnio skrajne pasy kostki zarosły chwastami, przez co jest węższa miejscami nawet o kilkanaście centymetrów. To stanowi poważny problem, bo mam rower sportowy z trochę dłuższą kierownicą i żeby bezpiecznie minąć się z rowerzystą jadącym w przeciwnym kierunku, muszę delikatnie zjechać na pas zieleni - pisze jeden z naszych czytelników.

Młoda jarocinianka skarży się, że kiedy idzie wózkiem z dzieckiem, to nie może minąć się z rowerzystą jadącym z przeciwnego kierunku. Z kolei starsza cyklistka wskazuje, że boi się jeździć ścieżką, bo obawia się, że będzie zmuszona zjechać na pas zieleni i przewróci się.

Kierownik referatu dróg powiatowych mówi, że zna problem, ale nie chce w ścieżkę zbyt dużo inwestować, ponieważ trasa niebawem będzie wyłączona z ruchu w związku z budową obwodnicy. - Ścieżka będzie zamknięta, a ruch drogą będzie się odbywał wahadłowo. Planuję wykonanie oprysku na mało uczęszczanych chodnikach i rozważę to na ścieżce, aby narożniki nie zarastały chwastem - mówi Piotr Banaszak, kierownik referatu dróg powiatowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE