Reklama

Jarocin: Burze, deszcze, możliwe trąby powietrzne

Opublikowano:
Autor:

Jarocin: Burze, deszcze, możliwe trąby powietrzne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Dali znać

Nad Jarocin i okoliczne miejscowości nadciągają burze.

Jak podaje serwis twojapogoda.pl, województwo wielkopolskie czeka dziś niespokojna sytuacja meteorologiczna.

W serwisie czytamy:

Opis: W niedzielę (19.07) spodziewane są miejscowe burze o bardzo dużym natężeniu, podczas których deszcz może być ulewny oraz połączony z porywistym wiatrem i gradem. Podczas burz może spaść powyżej 50 mm deszczu, grad o średnicy powyżej 5 cm, a wiatr w porywach osiągać powyżej 100 km/h. Możliwe trąby powietrzne.

Zagrożenia: Gwałtowne zjawiska mogą powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Ulewy mogą powodować podtopienia.

Ochrona: Należy pamiętać, by przed burzą właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz, np. na balkonach. Osoby, które burza zastanie w aucie, powinny natychmiast zjechać na parking lub pobocze drogi z dala od pojedynczych drzew, tablic reklamowych i linii energetycznych. Należy uważać, by nie parkować nad studzienkami ściekowymi. Nie należy też opuszczać samochodu, sprawdzić tylko, czy drzwi i okna są w nim szczelnie zamknięte. Amatorzy sportów wodnych powinni zejść na ląd, gdy tylko pojawią się pierwsze symptomy burzy. Biwakujący nad brzegami jezior czy rzek powinni natychmiast przenieść obóz w bezpieczniejsze miejsce. Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest też schronienie się przed burzą np. pod drzewem, w pobliżu wysokiego masztu i komina oraz przebywanie pod linią tramwajową i linią wysokiego napięcia.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE