Reklama

Dali 100 tys. na szpital. Inni też pomogli [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: 27 marca 2020 14:30
Autor:

Dali 100 tys. na szpital. Inni też pomogli [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Walka z epidemią - ta informacja zdominowała serwisy informacyjne. Pojawiają się i też takie, które z optymizmem pozwalają patrzeć w przyszłość. W Jarocinie coraz więcej jest tych, którzy ruszyli z pomocą naszemu szpitalowi, bo to właśnie tam - w dobie epidemii - potrzeby ciągle rosną.

 

 

Henryk Szymczak, prezes jarocińskiego szpitala zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Pilnie potrzebny jest sprzęt i środki ochrony osobistej dla personelu i pacjentów. Ma to pozwolić na funkcjonowanie placówki w dobie koronawirusa, zwłaszcza, że w pierwszej kolejności zaopatrywane są szpitale zakaźne, a w pozostałych brakuje wszystkiego. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

To, co w normalnych warunkach jest zapasem na wiele dni czy tygodni, obecnie w każdym momencie może okazać się niewystarczające - napisał w oświadczeniu prezes lecznicy.

 

Zostań w domu i kup e-wydanie gazety. Kliknij w zdjęcie.

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach i internecie, a w nim najbardziej pilne i aktualne informacje, które przygotowujemy dla Was w tym trudnym czasie - więcej szczegółów TUTAJ.

 

Szpitalowi potrzebne są: środki ochrony osobistej - maski chirurgiczne jednorazowe, maski FFP2, FFP3, fartuchy i kombinezony barierowe, gogle, przyłbice, osłony głowy, osłony chirurgiczne na buty i środki dezynfekcyjne, a także aparatura medyczna potrzebna do leczenia i monitorowania parametrów życiowych: kardiomonitory, respiratory, puls oksymetry, materace przeciwodleżynowe oraz urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii.

 

Długo nie trzeba było czekać na odzew mieszkańców powiatu. Pojawiła się pierwsza wpłata pieniędzy o pokaźnej kwocie, która wyniosła 100 tys. zł. Darczyńcą, który jako pierwszy wyszedł z pomocą okazała się żerkowska firma Murawscy, prowadzona przez Lechosława Murawskiego i Przemysław Murawskiego.

 

Ze wspraciem wyszło również przedsiębiorstwo Artura Łagodzińskiego P11 Group. On przekazało 100 sztuk przyłbic ochronnych.

 

Natomiast firma Łukasza Gościniaka Elevenstory samodzielnie uszyło i przekazało dla lecznicy aż 1200 sztuk maseczek

 

Kolejnym darczyńcą okazała się spółka Abriso Polska. Na konto szpitala wpłynęło 20 tys. zł.

 

Również właściciele Soho Investments wsparli finansowo lecznicę. Pragną jednak, aby wysokość wpłaconej kwoty pozostała anonimowa.

 

Maseczki szyją również podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie.

 

Jarociński szpital wspomagają również mniejsi przedsiębiorcy. Wielu z nich, jak na przykład Stanisław Wosiński, przekazał ciasto dla pracowników laboratorium szpitalnego. Właściciele restauracji gotują posiłki dla personelu medycznego.

 

O szpitalu nie zapomnieli również mieszkańcy z naszego terenu, którzy wpłacają pieniądze na zbiórkę założoną na portalu Zrzutka.pl. Wspiera ją nasza gazeta pod hasłem "Razem dla szpitala". Na konto wpłaciło już przeszło 100 osób, a kwota wyniosła już 5.705 zł.

 

AKTUALIZACJA, 27 marca 2020 r.

 

Rośnie liczba darczyców, którzy wspierają szpital. W ciagu dwóch dni po tym, jak ogłoszony został apel przez prezesa szpitala, wpłaty pieniędzy dokonało dziewiętnaście firm na kwotę 170 tys. zł. 

 

Naszą lecznicę wsparły też panie z Krotoszyna, które samodzielnie uszyły 100 sztuk maseczek na twarz.

 

Na profilu facebookowym szpitla znalazły sie podziękowania prezesa szitala dla: Zakładowu Mięsnemu "Biegun", Szkoly Podstawowej w Potarzycy, harcerzy z Góry, mieszkańców Jaraczewa, Brzostowa i Łowęcic, Damianą Kozupa z Obry Starej, cukierni "Grzechu Warta", kibiców "Lecha Poznan", restauracji "Morena", cateringowi dietetycznemu "Pięć Posiłków Dziennie", Łukasza Pawełczyka, Marii Krajewskiej oraz firmie Mosquito.

 

 

Każdy z nas może wpłacić, choc 5 zł, 10 zł, 20 zł. Każda suma sie liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.